Ei tohi end lõdvaks lasta

Päikeseline kevadilm meelitab ikka õue aiatöid ja sporti tegema. Nii kipuvad ajalehed ja televiisor ununema ning uudised kuhugi tagaplaanile vajuma. Sest tundub, et kõik kevadtööd tahavad tegemist ja ootamatult kätte sadanud kaks nädalat kodusolekut innustab tegema kõike seda, mis ennist tegemata.


Ometi ei tähenda see, et kriis oleks raugemas. Endiselt ei tohi jääda poe ukse ees sõbrannaga lobisema või kambakesi metsarajal sportida. Kinni tuleb pidada reeglist, et las teised olla meetri või kahe kaugusel ning lähikontakte pole kaugeltki vaja. Sõbrannadega saab jutustada telefoni teel ning kaupluses liikuda pigem ühekaupa.
Eriolukord on sundinud inimesed koduseinte vahele ning seega kipub aeg-ajalt ette tulema hetki, kui on raske motivatsiooni leida, mis viib väsimuse, närvilisuse või stressini. Siis on tülid pere sees kerged tekkima ja probleemid aina kasvavad. Kui kriis kipub lainena üle pea kokku lööma, tasub korraks seisatada ja mõelda, kuidas edasi minna ja miks tunded käitumist suunavad. Ja kui üksinda tumedatest tunnetest ja mõtetest jagu ei saa, võib julgelt pöörduda nõustaja poole.
Hirmude ja stressiga ei tohi kindlasti üksi jääda ning jälgima peab ka lapsi ja eakamaid, kellele tuleb olukord lahti seletada ning koos tegevuskava paika panna. Siis saab üheskoos kindlamalt edasi minna. Seniks tuleb tegutseda päevhaaval ja reeglitest kinni pidada. Nii hoiame pea selge ja viiruse leviku kontrolli all.

blog comments powered by Disqus