Ei saa jalgu seinale visata!

Rahvakalendri järgi on täna luuvalupäev, mil ei tohiks ühtegi tööd teha ega eriti ka tantsida ja trallida. Soovitatud ongi jalad sel päeval lausa seinale visata, muidu võivat liigesevalu terve aasta ristiks kaelas olla.

Lumes lustimist on aga täna vähemalt Jõgeval ja selle lähiümbruses keeruline vältida, sest linnas peetakse  jääpurikafestivali ning Laiusel tuunikelkude võidusõitu.

Viimasel ajal ongi värskest õhust ja loodusest hoolijatel toas püsimisega raskusi, sest päevad on juba üpris pikad, külmakraadid viisakad või pea olematud, lumi nii kutsuv ja jää uisuradadel sile! Tuleval nädalal on juba vastlapäev ja kui peaaegu traditsiooniks saanud riigi sünnipäeva aegne tuiskki möödas, kisuvad mõtted kevadesse ja mine tea, kas  talverõõmudeks märtsis enam materjali jagubki.  

Olgu vanarahva luuvaluhoiatustega kuidas iganes, loodetavasti aitab seda tõrjuda õhtune mõnus saunaleil, aga  lõunanaabrite poolt meile kippuva gripiviiruse vastu aitab värskes õhus ringimüttamine kahtlemata kõige paremini. 

9. veebruar 2013

blog comments powered by Disqus