Ehk tuleb parem kui 2012?

Uut aastat vastu võttes või õnne valades uuritakse ikka, mida see aasta siis meile toob. Loodetavasti on ta parem, kui oli eelmine. Ja loodetavasti läheb teil kõikidel, head lugejad, sel aastal paremini.

Eurokriis pole kaugeltki möödas, kuid võib-olla ei tule meil tänavu enam uusi vapustusi üle elada. Meie väike avatud majandus suudab küll kiiresti reageerida, kuid suured kärped meie peamiste ekspordipartnerite juures annavad siin kohe tunda. Me ei oota ka kiiret murrangut, vaid stabiilset arengut.

Tänavu sügisel valime uued kohalike omavalitsuste volikogud. Esimest korda teeme seda nelja-aastase vaheaja järel, kuid paljudes meie valdades-linnades on vahepeal jõutud juba võimu pöörata või on see lähemal ajal päevakorras. Kas see aitab rutiini vastu? Igatahes sunnib arvestama oma valijate tahtega, mitte kusagilt kõrgelt ja kaugelt tulnud suunistega. “Kuula”, “kaasa” ja “kaalu” on osadele poliitikutele jätkuvalt väga võõrad sõnad ja meenuvad vaid mõni kuu enne järjekordseid valimisi. Kahjuks. 

3. jaanuar 2013

blog comments powered by Disqus