Ehk toob advendiaeg oodatud rahu?

Pühapäeval alanud advendiaeg tõi nädalavahetusel kontserdile ja küünlaid süütama kümneid ja sadu inimesi. Hoolimata külmast Laiuse kirikust oli kontserdipaik rahvast viimase istekohani täis, et head kontserti nautida. Nii on see olnud nüüd juba aastaid. Seda enam leidus külalisi ka talvisest ilmast hoolimata õue kuuskede ümber nii Põltsamaal kui ka Jõgeval, rääkimata Peipsiäärsest piirkonnast.

Loodetavasti toob advendiaeg lõpuks maa peale ja inimeste südametesse kauaoodatud rahu, sest viimasel ajal riigis ja maakonnas toimuv on rahva tagajalgadele ajanud. Ehk toob advendiaeg rahu haldusreformijärgsetele doominotornile, millest iga päevaga aina enam klotse pudeneb. Nii nagu paljudki ette ennustasid, on reformijärgne aasta tekitanud arvukalt pingeid ja probleeme meie niigi närvilisse keskkonda.

Olgugi et president kuulutas nädalavahetusel välja riigikogu järgmise koosseisu valimised, võiks advendiaeg tuua rahu ka valimiseelsesse saginasse ning lõpututesse reklaamidesse ja valimislubadustesse. Jõulukuul tasuks sealgi tempo maha võtta, et siis uuel aastal juba valimistelainel jätkata. Loodetavasti toob advendiaeg rahu ka sinna, kus seda muidu pole, toob rahu lahkumistesse ja taandumistesse.

Detsember on küll alles alguses, kuid sellegipoolest ootab ka Vooremaa toimetus oma lugejatelt pisikest pilguheitmist möödunud aastasse. Ootame lugejate nägemust möödunud aasta värvikamatest inimestest, maakonna suurimatest õnnestumistest ja läbikukkumistest. Teie abiga tahame lähiajal kokku panna lõppeva aasta Jõgevamaa edetabelid.

blog comments powered by Disqus