Ehituses on tööjõupuudus

Osaühingu juhataja Kaido Lehtla sõnul on väga palju tööd sellepärast, et ehitusalal on tekkinud tugev tööjõupuudus ja konkurents seevastu tagasihoidlikuks jäänud. “Paljud oskustöölised on tööd leidnud välismaal, seepärast on raske Jõgevamaalt ehitusspetsialiste leida,” tõdes firmajuht.

Lõviosa ehitustöödest moodustab lamekatuste renoveerimine. Praegu lõpetab ehitusbrigaad Kureojal OÜ Markilo sigalakompleksi bituumenkatuste paigaldamist. Tänavu on saanud uue katuse ka Jõgeva Apteek Piiri tänaval. Sügisel algab Sinu Pubi katuse remont.

Osaühing paigaldab ka uksi ja aknaid ning tegeleb viimistlustöödega. Puidutöökoja juhataja Rauno Lehtla kurdab olukorra üle puidutööstuses, kus osavaid töökäsi alati puudu on. “Enamjaolt tuleb tööline ise välja koolitada, aga ka siis pole garantiid, et töömees peale oskuste- teadmiste omandamist välismaale tööle ei lähe. Seetõttu panustab firma konkurentsis püsimiseks uute puidutöömasinate ostmisele, mis aitab korvata inimtööjõu puudust ja tagab toote kiirema valmimise. Firmal on plaanis laiendada olemasolevat tootmishoonet, mis ehitati 1998. aastal ja mida järgnevatel aastatel on järk-järgult laiendatud,” ütles ta.

Põhitoodanguks on korterite ja majade männiliimpuidust välisuksed ning vineeruksed. Rauno Lehtla märkis, et suur nõudlus on liimpuidust soome tüüpi klaaspakettakende järele, sest nende valmistajaid on vähe. Plastikaknad, mida pakuvad teised tootjad, igale majale ei sobi. Kvaliteetse toorainega varustavad firmat AS Tarmeko Tartust ja AS Puit-Profiil Põltsamaalt. Enamik puidutöökoja toodangust müüakse kohalikele ehitusfirmadele, eraisikutele ja edasimüüjatele.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus