Ehitajad edetabeli tipus

Esikohale tulnud OÜ Wesico Project on Jõgevamaa ärimaastikul veel suhteliselt tundmatu tegija. Ehitusfirma peakorter asubki Tartus, registreeritud on ettevõte aga tegevjuht Anti Mölteri kodukohas Puurmani vallas. Ka firma 38 töötajast on umbes pooled Tartu ja pooled Puurmani inimesed. Viis aastat tagasi asutatud Wesico Projectist on nüüdseks tegelikult juba välja kasvanud viiest firmast koosnev grupp.

Ehitanud on Wesico Project mitmel pool Eestis. Praegu käsil olevatest objektidest on üks ka Jõgevamaal: firma teeb Põltsamaa Selveri ehitusel alltöövõtu korras betoneerimistöid ning rajab hoonevälise vee- ja kanalisatsioonitorustiku. Lähituleviku suurematest töödest mainis Anti Mölter suure tööstushoone rajamist Tartu külje alla Vahi tööstusparki.

Oma firma edu saladuseks peab kümme aastat sõjaväelaseelu elanud ja ohvitserina rahuoperatsioonidel osalenud Mölter seda, et firma on endale soetanud mitmekesise tehnikapargi ega pea tänu sellele teistelt firmadelt seadmeid rentima, samuti seda, et tööle võetakse ainult oma tutvusringkonnast pärinevaid inimesi, kelle peale saab alati kindel olla.

Teise koha hõivanud OÜ Riverside on samuti Jõgevamaal suhteliselt vähe tuntud ehitusfirma. Tegutseb see kolmandat aastat ja põhiliselt Tallinnas, registreeritud on see aga Pala vallas.

?Arvasime, et Tallinnas on ?supp? niigi liiga paksuks läinud ning seepärast panime end hingekirja meie ühe osanikfirma, OÜ Miosotis omanike Jüri ja Mirje Põllu koduvalda,? ütles OÜ Riverside juhatuse esimees Aivar Nõu.

Ettevõtte 47 töötaja hulgas on küll hulgaliselt Jõgevamaalt pärit inimesi, ehitatakse aga enamasti Tallinnas.

?Meeleldi ehitaksime ka Jõgevamaal, aga sealkandis on võõral üsna raske ehitusobjektidele ligi pääseda,? ütles Aivar Nõu. ?Tallinnas jätkub tööd see-eest alati.?

Äripäeva TOPi kandideeriski OÜ Riverside osalt selleks, et Jõgevamaal tuntust võita. Ja tõusiski päris kõrgele kohale.

Kolmandaks tulnud killustikutootja AS Kaltsiit on seevastu Jõgevamaa ärimaastikul teenekas ja tuntud tegija: firma on tegutsenud Pajusi vallas juba 1988. aastast alates.

?Selleks, et edetabelis tippu tõusta, pole me midagi erilist ette võtnud,? ütles ASi Kaltsiit juhatuse liige Eeri Lass. ?Oleme lihtsalt korralikult oma tööd teinud, firma tehnilist poolt arendanud ja püüdnud anda klientidele kvaliteetset toodangut. Sellele vaatamata oleme nii maakonna kui ka üleriigilises edetabelis tihti päris kõrgetel kohtadel olnud.?

Kuna teedeehitus on praegu, teadagi, kuum sõna, siis killustikutahtjatest puudust ei tule: kõik 500-600 tuhat tonni, mille Kaltsiit aastas toodab, ostetakse ära. Ja Kalana karjääris jätkub killustiku algmaterjali ? paasi ? veel vähemalt 10-12 aastaks.

?Ning kui see karjäär ammendatud saab, küll siis leiame, kuhu laieneda: terve Pajusi vald seisab ju pae peal.?

37 töötajat on firma leidnud kohapealt või Põltsamaa linnast. Teravat töökäte puudust Kaltsiidis ei tunta.

Maakondlikke ettevõtete edetabeleid koostab Äripäev juba õige mitmendat aastat. Ettevõtted seati pingeritta kuue majandusnäitaja põhjal. Arvutamise aluseks võeti 2006. aasta müügitulu, müügitulu kasv võrreldes 2005. aastaga, 2006. aasta kasum enne makse, kasumi kasv võrreldes 2005. aastaga, rentaablus aastal 2006 ja omakapitali tootlikkus aastal 2006.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus