Eha Niglas pälvis tänukirjad ja hõbemärgi

Teisipäeval õnnitleti ja tunnustati 60. sünnipäeva puhul Jõgeva muusikakoolis Alo Klaveriklassis akordioniõpetaja Eha Niglast, kes on Jõgevamaal ja kaugemalgi tuntust kogunud rahvamuusikaansambli Tuustar juhendajana.

Jõgevamaa rahvakultuuri spetsialist Pille Tutt andis Eha Niglasele üle Rahvakultuurikeskuse direktori tänukirja rahvamuusika edendamise ja hoidmise eest ning Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi (ERSS) tänukirja ja hõbemärgi.

„Tunnustus ERSSilt tuli Eha Niglasele eelkõige seoses rahvamuusikaansambli Tuustar juhatamisega. Paljudel Eesti ja välisriikide folkloorisündmustel esinenud Tuustar on mõned aastad tagasi tunnistatud aasta rahvamuusikakollektiiviks ja saanud auhinnaks „Lokulaua”,” märkis Tutt.

Jõgeva vallavalitsusest olid Eha Niglast õnnitlemas haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste ja kultuuritöö peaspetsialist Ilona Piirimägi, Jõgeva muusikakoolist kolleegid eesotsas direktor Merike Kattiga, õpilased koos oma vanematega.

„Alates lapsepõlvest on mind paelunud rahvamuusika. Hea on töötada koos laste ja noortega, kes on sellesse muusikasse samuti kiindunud,” ütles Setumaa juurtega Eha Niglas, kellel täitus ka 35 aastat töötamist Jõgeva muusikakoolis.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus