Eestlased söövad vajalikust poole vähem putru

Keskmine eestlane tarbib umbes 73 kg teraviljatooteid aastas, mida on poole vähem, kui rahvusvahelised tervishoiuorganisatsioonid soovitavad. Tervisliku toitumise propageerimiseks ja pudru kasulike omaduste tutvustamiseks viivad teraviljahelveste tootjad Veski Mati ja Herkuless kolmandat aastat Eesti koolides läbi pudruprogrammi.


Kolmapäeval, 10. oktoobril tähistatakse üle maailma rahvusvahelist pudrupäeva ja oktoober on pudrukuu. Mitmete uuringute tulemused kinnitavad, et pudrusöömine mõjub soodsalt seedimisele, toitainete omastamisele, kehakaalule ning leidub tõendeid, et pudrusõbrad võivad elada kauem neist, kes pudru peale viltu vaatavad. 

Pudruprogrammi eesmärk on tõsta Eesti laste teadlikkust tervislikust teraviljatoidust, tutvustada õigeid toitumisvalikuid ja propageerida hommikupudru söömist. Programmi ajal saavad klassid koos õpetajaga katsetada koolides mitmesuguseid pudruretsepte ja leiutada enda oma.

Pudrukuu programmiga saavad liituda kõik 1.-4. ja 5.-8. klasside õpilased, kelle õpetaja registreerib klassi lehel www.pudruprogramm.ee. Igale osalevale lapsele paneb Veski Mati ja Herkuless välja teravilju tutvustavad õppematerjalid koos retseptiraamatu, diplomite ja kingitustega.

Pudrukuu programmile on oma toetuse andnud Daniel Viinalass, Getter Jaani, Merle Liivak, Kristel Aaslaid, Merilin Taimre ehk Paljas Porgand, Kristina Lauri ja Eesti Jalgpallikoondis.

Võitjaklass selgub loosi tulemusena ja saab auhinnaks meeleoluka õhtu koos armastatud staaridega Solarise Vapianos juba 31. oktoobril.

Siinkohal mõned huvitavad faktid pudru kasulikkuse kohta:

  • Süües väikese kausitäie (28 g) täisterahelbeid päevas, väheneb 9 protsendi võrra tõenäosus surra südamehaigustesse, näitab 2015. aastal Ameerikas läbi viidud uuring. http://bit.ly/2y3HG04
  • Sama uuringu järgi on noortel, kes söövad regulaarselt kaeratooteid, 50 protsendi võrra väiksem tõenäosus ülekaalulisusele.
  • Soomes läbi viidud uuringu kohaselt võib kaerahelveste lisamine väikelaste menüüsse aidata ennetada püsiva astma väljakujunemist lastel ja noortel. http://bit.ly/2ItF2Wi
  • LAURI MÕTSNIK, Balti Veski AS juhatuse esimees
blog comments powered by Disqus