Eestlane eelistab jõuluhanele verivorsti

Näiteks osteti Jõgeva Majandusühistu Kaubahallist ühe päevaga terve nädala müügikogus verivorste. Eriti kuum kaup olid Vastse-Kuuste vorstid. Palju ostetakse ka muud lihakraami.

Lastele ostetakse lauamänge. Nendest on sel aastal popim Monopol. Põltsamaa Majandusühistu juhataja Jüri Männiksaar lisas, et küllalt palju ostetakse ka pehmeid mänguasju, lastefilmide tegelaskujusid ning päris tavalisi mänguautosid.

Välismaal ja Tallinnas populaarsed nn infotehnoloogilised mänguasjad pole veel väikelinnadesse jõudnud.

Kuuse meeter maksab 50 krooni

“Inimesed ostavad seda, mida näevad, näevad aga seda, mida näidatakse. Meie suudame neile pakkuda kaupu väikelinna keskmisel tasemel. Nagunii sõidetakse suuremaid oste tegema Tartusse ja Tallinnagi,” täheldas Männiksaar.

OÜ KSK Jõgeva juhataja Lydia Svjatõ?eva sõnul ostavad inimesed rohkesti kunst- ja fiibertuledega jõulukuuski, mida ei pea igal aastal uuendama. Piisab sellest, kui need panipaigast õigel ajal uuesti välja võetakse.

Samas on turult võimalik osta ka päris-kuuski. Teisipäeval müüdi neid Jõgeva turul mitmesuguse hinnaga. Üks mees müüs kuuski hinnaga 50 krooni meeter, teise käest sai aga terve kuuse 25-50 krooniga kätte.

“Jõulumüük algas koos jõulukuu saabumisega. Meie poest ostetud kaupadega tehakse kink tervele perele. Ostetakse rohkem suuremaid ja kallimaid kaupu ? telereid, muusikakeskusi, CD-pleiereid jne. Kuid samas on hulgilaod juba mõningatest kaupadest tühjaks ostetud. Näiteks ei jätku jõulutulesid ja kunstkuuski,” kostis Lydia Svjatõ?eva.

Ostubuum algas möödunud neljapäevast

Jõgeva Majandusühistu kaubandusjuht Endla Raud rääkis, et ostuhuvi suurenes eelmisest nädalast alates. Õige sagin läks aga lahti eelmisel neljapäeval, Säästukaardi Jõuluõhtul, kui ühe päevaga osteti kaupu kolme päeva jagu. Sel päeval olid kõik kaubad 10 protsenti ja valmisriided kuni 30 protsenti odavamad.

Kaubahalli teiselt korruselt osteti kõike, näiteks valmisriideid, mänguasju, parfümeeriat jne. Toidukaupade osakonnast osteti Jõgeva Majandusühistu kulinaariatsehhi toodangut ja ka puuvilju.

“Pae Pagar pakub jõuludeks piparkoogimaitselist kooki Sirje, magusat saia Jõulutäht, moosikõverikke ja minilihapirukaid,” kostis Endla Raud.

Teisipäeval käisid päkapikud ja jõuluvana laulmas ja pilli mängimas maakauplustes, kolmapäeval aga Jõgeva Kaubahallis. Suuremat jõulueelset müüki ootab Endla Raud täna ja homme.

Ka Jüri Männiksaar märkis, et suurema rahvamassi hajutamiseks olid neil tööstuskaupade kauplused pühapäeval, 19. detsembril avatud.

“Tegu oli aga päris tavalise päevaga. Paljud jätavad ostud viimase minuti peale ja ikkagi on nii, et 23. ja 24. detsembril seisab poodides järjekorras 30-40 inimest,” lausus ta.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus