Eestis tuleb raie MM

Raie maailmameistrivõistlused peetakse 16.-19. augustini Otepääl ning peale Eesti Metsaseltsi on korraldajateks Riigimetsa Majandamise Keskus, OÜ Husqvarna Eesti ja AS Stora Enso Mets. Võistlustele on oodata umbes 120 metsameest ligikaudu kolmekümnest riigist ning võistlusaladeks on traditsiooniliselt puu langetamine, saeketi vahetamine aja peale, täpsussaagimine, palgi kombineeritud järkamine ja puu laasimine.

“Olnuks majutusvõimalus lähikonnas olemas, oleks võinud maailmameistrivõistluste toimumispaigana kõne alla tulla ka Kassinurme,” ütles Eesti Metsaseltsi esimees Kaupo Ilmet, kes nimetatud organisatsiooni esindajana korraldajate koostöölepingule alla kirjutas. “Ent ka nüüd, mil võistlused Otepääl toimuvad, võidab sellest kogu Lõuna-Eesti. Võistlejatele on näiteks plaanis korraldada väljasõite looduskaunitesse paikadesse ja kindlasti toome neid ka Jõgevamaale.”

Eesti-siseste raievõistluste korraldamisel on Eesti Metsaselts Kaupo Ilmeti sõnul alati kaasa aidanud. Maailmameistrivõistlustel teeb hulk metsaseltsi liikmeid kaasa nii kohtunikena kui ka korraldustoimkonna liikmetena. Kui teistele koostöölepingu osapooltele on MMi korraldamisel ette nähtud ka rahalised kohustused, siis Eesti Metsaseltsi kui mittetulundusühingu nime taga seisab tagasihoidlik väljend “vastavalt võimalustele”.

“Jõgevamaal on Eesti raiespordis tegelikult väga suur roll,” kinnitas Kaupo Ilmet. “On ju Luua Metsanduskool kasvatanud hulga selle ala tippe, kes kõikvõimalikel võistlustel, MMid kaasa arvatud, ilma on teinud.”

Ka eeloleval MMil teevad Eesti võistkonnas kaasa Luua Metsanduskooli vilistlased Andres Olesk ja Taavi Ehrpais. Samad mehed demonstreerisid oma laasimisoskusi ka koostöölepingu allakirjutamisel Kalevi spordihallis. Eksperdid hindasid Andres Oleski töötulemust 460 punkti vääriliseks ja arvasid, et MMil oleks sellega kindlalt kulla saanud.

Raie maailmameistrivõistlusi korraldatakse alates 1970. aastast. Eestis toimuvad need tänavu esimest korda. Lisaks sportliku elamuse pakkumisele võimaldavad võistlused esitleda ka professionaalset raietehnoloogiat, -tehnikat ja turvavarustust.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus