Eestimaa solfed?oõpetajaid koolitatakse Põltsamaal

Kuigi koolituse sisulist tegevust organiseerib Eesti Muusikakoolide Liit, on korralduslik pool suuresti Põltsamaa muusikakooli hooleks. Osalejaid on oodata Eestimaa erinevatest paikadest Tallinnast Valgani, teiste seas on ka Põltsamaa ja Jõgeva muusikakooli solfed?oõpetajad.

Esimene enam kui kolmekümnest õpetajast koosnev grupp saabub Põltsamaale täna lõunaks. Järgmine peaaegu sama suur grupp tuleb kohale homme õhtuks ning jätkab tööd neljapäeval. Põhikoolitaja on mõlemal grupil soomlanna Anna Kuoppimäki, kes praegu töötab solfed?oõpetajana Lääne-Helsingi muusikakoolis, on ise lõpetanud magistrina Sibeliuse Akadeemia, tegeleb ka heliloominguga, millest on välja andnud neli albumit. Anna Kuoppimäki on ka peamine koolituse töötubade korraldaja.

Koolituspäevadel täiendatakse mitte ainult teoreetilisi teadmisi, vaid kavas on ka rohkesti praktilist õpetust koos liikumise ja rütmipillide kasutamisega. Töötubades on plaanis käsitleda peamiselt improvisatsiooni ja loomingut lastega tegelemisel, loovust ja elulähedust õpetuses ning avatud on ka heliloomingu töötuba.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus