Eestimaa kammerkoorid Põltsamaal

Homme algab Põltsamaal X Eesti kammerkooride festival. Osalema on oodata kokku 22 kammerkoori mitmest Eestimaa paigast. Kahel päeval seisavad ees erinevate kategooriate konkursid, Grand Prix voor parimatele, galakontsert Põltsamaa Niguliste kirikus jne.

          

Ainsa Jõgevamaa koorina osaleb festivalil Torma kammerkoor Merle Nisu juhatusel, kes astub üles esimesena C-kategooria kooride seas koos Türi, Kuusalu, Märjamaa ja EBSi kammerkooriga. Konkurss kõikides kategooriates tõotab tulla pingeline, sest osalevate kooride nimekiri on üsna aukartust äratav. A-kategoorias astuvad näiteks üles Tallinna Tehnikaülikooli, Nõmme muusikakooli, Tallina Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Tallinna kammerkoor, EELK Tallinna Kaarli koguduse kontsertkoor ja segakoor Noorus.

Eesti kammerkooride festivale on peetud alates 1986. aastast. 1998. aastast peale on festivalide korraldaja olnud Eesti Kooriühingu alaliit Eesti Kammerkooride Liit. Seekord on koore hindamas viieliikmeline rahvusvaheline žürii koosseisus Paul Tomaszowsky Ungarist, Hirvo Surva, Ants Üleoja, Tauno Aints ja Leelo Talvik. Arvestatakse nii kava, tehnilist teostust kui ka interpretatsiooni.

Saaliproovid Põltsamaa kultuurikeskuses algavad homme õhtul kella 17st. Kell 19 järgneb D- ja C-kategooria kooride konkurss. Laupäeval alustatakse proovidega juba varahommikul ning kella 10st hakatakse peale konkurssidega B- ja A-kategooriatele. Pärastlõunal tehakse teatavaks parimatest parimad ehk Grand Prix vooru pääsenud. Kell 15 algab galakontsert kirikus ning kell 18 Grand Prix voor kultuurikeskuses. Järgneb ühine pidu ning tulemuste teatamine ja autasustamine. Tantsuks mängib Põltsamaa puhkpilliorkester.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus