Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeva tähistati Jõgeval ühislauludega

Pidupäeva üritust juhtis Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Hele Tallinn. Taasiseseisvumisest rääkisid oma kõnedes linnavolikogu esimees Raul Kull ja linnapea Viktor Svjatõ?ev.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev ütles, et oleme kolmeteistkümne iseseisvusaastaga muutunud ja meie ümbruski on muutunud. “Me ei erine enam teistest Euroopa rahvastest ei oma välimuse ega oskuste poolest. Ja varsti ei erine neist ka passide poolest,” rääkis linnapea.

Linnavolikogu esimees Raul Kull rõhutas oma kõnes, et miski ei tule iseenesest. “Eesti oli, on ja jääb väikeriigiks, kuid riigi püsimiseks ja arendamiseks on vaja teha palju tööd, olla ühtse meelega ja toetada üksteist,” oli Raul Kulli sõnum kuulajatele.

Koos lauldi ansambliga Untsakad. Ühiselt tuletati meelde mitmeid isamaalisi laule, näiteks “Mu isamaa armas”, “Põhjamaa” ja paljusid teisi.

Ühislauludele luges vahetekste “Vanemuise” teatri näitleja Hannes Kaljujärv. Pärast pidulikumat osa said soovijad kuulata ansambli Untsakad kontserti, kaasa laulda, tantsida ja ühtses meeles end hästi tunda.

Õhtu lõpetati ilutulestikuga. 7000 – 8000 krooni maksma läinud üllatusliku lõpuga tulevärgi korraldas Jõgeva linn.

EEVA PAJUMÄGI

blog comments powered by Disqus