Eesti Vabariigi sajanda aastapäeva tähistamiseks luuakse Jõgevamaal töörühm

Möödunud kolmapäeval  Põltsamaal peetud  Jõgevamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosolekul  andis Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamiseks korraldatavatest sündmustest ülevaate juubelitoimkonna liige Margus Kasterpalu. Omavalitsusjuhid pidasid vajalikuks  moodustada riigi juubeli tähistamiseks töörühm ka Jõgevamaal.

Margus Kasterpalu  sõnul  lähtutakse Eesti Vabariik 100  ürituste korraldamisel 2017. aasta aprillist kuni veebruarini   2020 paljudest tähtsündmustest iseseisva Eesti loomisel. Üks neist oli 12. aprillil 1917 toimunud Eestimaa kubermangu ühendamine Liivimaa põhjaosaga.  “Seega saab tuleva aasta 16. aprillil teoks juubelisündmuste avalöök.  Sel päeval kogunevad  tuhanded matkajad kunagise Eestimaa ja Liivimaa kubermangu piirile. Piirijoon kulgeb Mustvee lähedalt Peipsi rannalt Tõstamaani Läänemere ääres. Loodetavasti jõuavad matkajad ka kõige raskemini ligipääsetavate soode ja metsade keskele. Matkajad varustatakse GPS-seadmetega, mida  tele- ja veebiülekannetes tähistavad helendavad täpid. Ühel hetkel “jaaniussikesed” kustuvad, mis annab märku Eesti ja Liivimaa sümboolsest ühendamisest,” rääkis Kasterpalu.

“Praegusel Jõgevamaa territooriumil läbib omaaegne Eesti- ja Liivimaa piir Torma, Laiuse ja Põltsamaa kihelkonna alasid,” lisas ta.

Kasterpalu märkis, et üks sündmustesari on ka Eesti Vabariik 100 igas külas. “Selle läbiviimise eestvedajaks on liikumine Kodukant  ja Jõgevamaal korraldamise koordineerijaks maakonna kodukandiühenduse juhatuse aseesimees ja maakonna rahvakultuurispetsialist Pille Tutt.”  

Saare vallavanem Hannes Soosaar tundis huvi, kas Jõgevamaal luuakse  Eesti Vabariigi sajanda sünnipäeva tähistamiseks ka töörühm.  Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna  kultuuri- ja noorsootöö peaspetsialist Tiina Tegelmann avaldas arvamust, et töörühma loomine on vajalik.

Omavalitsusliidu juhatuse liikmed otsustasid hakata töörühma loomisel eestvedajaiks. Teema käsitlemist jätkatakse  järgmisel koosolekul.

“Töörühma loomine on oluline ja vajalik ettevõtmine, millele paneb õla alla ka maavalitsus,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus