Eesti Taimekasvatuse Instituudis kasvatatakse esimest korda maisi

 

Eesti Taimekasvatuse Instituudi Jõgeva alevikus paiknevatel põldudel tehakse tänavu senisest märksa rohkem katseid talirapsi ning maisiga. Maisi kasvatatakse instituudi põldudel üldse esimest korda.

Eesti Taimekasvatuse Instituudi direktor Mati Koppel märkis, et katseid tehakse erinevatel eesmärkidel, näiteks selleks, et saada andmeid sordivõrdlusest, agrotehnoloogia ning taimekaitsevahendite kasutamise tulemustest.

“Järeldusi katsetest saab teha sügisel. Katsepõldudega saab tutvuda aga juba 10. juulil, mil Scandagra Eesti aktsiaseltsiga põllupäeva korraldame. Teades põllumeeste aktiivset huvi meie tegemiste vastu, võib osavõttu prognoosida rohkearvuliseks,” lausus ta.

Mati Koppeli sõnul hakati Eesti Taimekasvatuse Instituudis tänavu esimest korda maisi kasvatama. “Meie ühehektarilisel põllul kasvavad mitmesugused maisisordid. Maisi otsustasime kasvatama hakata eelkõige seetõttu, et selle kultuuri pind on kogu Eestis suurenenud. Eesmärk on maisikasvatuse alastest kogemustest ka põllumehi teavitada,” ütles instituudi direktor.

“Üldiselt võib kõikide meie katsepõldude seisundit heaks hinnata. Talvel oli piisavalt külma, mis tõi võrdlemisi informatsioonirohkelt välja erinevused külmakindlate ja külmaõrnade sortide vahel,” lausus ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus