Eesti suurim pere sai kokku Jõgeval

Ülemöödunud reedel tõid rongid Jõgeva raudteejaama tunduvalt rohkem inimesi kui tavaliselt. Suur osa neist olid hip-hop tantsijad, kes tulid üle Eesti kokku selleks, et Jõgeva spordikeskuses Virtus koos meeldiv ja kasulik nädalavahetus veeta.

Kolmepäevase tantsukoolituse korraldas JJ-Street Tantsukool, mille treeningurühmad tegutsevad paljudes Eestimaa paikades.

“Koolituse üks eesmärke oli pakkuda noortele internetisuhtluse kõrval ka silmast silma kokkusaamise võimalust ning kohalike inimeste argiellu midagi põnevat tuua,” selgitas JJ-Street Tantsukooli omanik, Jõgevalt pärit Joel Juht aka JJ.

Kolme päeva jooksul said noored tantsida, osaleda mitmesugustel harivate ja eluliste teemadega seminaridel ning lõbusate ühistegevuste käigus üksteisega lähemalt tutvuda. Reede õhtu algaski seminariga “Ilu ja tervis”, millel räägiti esmamulje jätmisest, välimuse tähtsusest, tervislikust toitumisest ja eluviisist. Õhtu jätkus eneseväljendusoskuse ja rühi teemadel: tüdrukutega harjutati kõnnakut ning poistega enesekaitset. JJ-Street on üks suuremaid noorteorganisatsioone Eestis,  mille üks funktsioon ongi noorte kasvatamine ja harimine.

Pärast seminare mängiti koostööd arendavaid mänge. Tantsukooli õpilased üle Eesti said võimaluse leida endale häid sõpru ja trennikaaslasi. Laupäeval ja pühapäeval keskenduti erinevatele tantsustiilidele, mida JJ-Streedis õppida saab. Õpilased said tutvuda krumpingu, lockingu, hip-hop/newstyle’i, old school party dancingu ja house’iga. Trenne viisid läbi Joel Juht aka JJ ning JJ-Street Crew liikmed.

Laupäevaõhtune tantsumaraton

Kõige rohkem adrenaliini ja põnevust pakkus laupäeva õhtul teoks saanud avatud tantsuvõistlus. Osa võtsid enam kui pooled koolitusel osalejatest, kuid võistlejaid oli ka väljastpoolt. Kolmikuna sai võistelda hip-hop/newstyle’i kategoorias, individuaalselt house’is ja breigis ning grupiga show kategoorias.

Kõige rohkem osalejaid oli hip-hopis, kuid tihe konkurents käis ka breigis, kus kõige noorem osaleja oli kõigest 11-aastane ning kus võistlesid ka kohalikud Jõgeva b-boyd. Kohtunikud olid JJ-Street Crew liikmed. Head muusikat mängis terve õhtu jooksul DJ JJ. Tantsupõrand ei jäänud tühjaks ka pauside ajal, siis viskas klapid peast ja tõmbas tantsukingad jalga ka JJ ise. 

Pärast kaks tundi kestnud tantsukingade “põletamist” oli aeg autasustada võitjaid. Hip-hopi kategooria võitsid JJ-Street treenerid Mari Venski, Lenel Karu ja Helene Lendok Tartust, breigi võit läks samuti Tartust pärit b-boy Hooliganile ning house’i võitis JJ-Street Crew liige Kätriin Kübar Viljandist. Show kategoorias säras seekord Tallinna JJ-Streedi tantsijate grupp Unsigned Hype.

Võistlust tulid vaatama ka mitmed Jõgeva inimesed. “Üritust oli põnev jälgida ning atmosfäär oli väga positiivne. Aeg-ajalt ikka imestasin, kuidas tantsijad ära ei väsi,” sõnas Jõgeva neiu Kati.  

<p style=”LINE-HEIGHT: normal; MARGIN: 0cm 0cm 0pt” class=”MsoNormal” align=”justify”>Kõik koore alt välja!

Jõgeva võistluse eestvedajaks oli Kairi Jerlov, kes ise on Jõgevalt pärit ja siin ka teist aastat JJ-Streedi trenne juhendab. Kairi ise on JJ-Streedis tantsinud viis aastat ning viib treeninguid läbi ka Tartu stuudios. Kairi õpilane Risto Štukert esindas laupäevasel võistlusel ainsana Jõgevat hip-hop/newstyle’i kategoorias. “Risto on küll vähe tantsinud, ent tal on suur potentsiaal ja ma olen uhke, et ta julguse kokku võttis ja võistlusel osales,” ütles Kairi.

Kolmepäevase tantsuüritusega Jõgeval jäi ta üldkokkuvõttes rahule. Kairil on tulevikus Jõgevaga mitmeid plaane. Peamiseks eesmärgiks peab ta hip-hop kultuuri arendamist kodulinnas ning loodab, et keegi tema õpilastest selle eesmärgi samuti endale südameasjaks võtab.

“Mul oli hea meel näha, et Jõgeval on breikareid, kuid nad võiksid endast rohkem märku anda, et ka breigitrenne saaks läbi viima hakata. Ma loodan, et JJ-Streedi korraldatud üritus inspireeris kõiki hip-hop kultuuri huvilisi üles ärkama ja koore alt välja tulema!”

JJ-Street on Eesti ainuke tänavatantsukool ning üks suuremaid noorteorganisatsioone, mis pakub noortele tantsu kaudu uusi väljendusvõimalusi ning tegeleb hip-hop kultuuri arendamisega Eestis. Igal aastal korraldab JJ-Street mitmeid suurüritusi. Juulis toimub tänavatantsulaager C.O.H.H ning sügisel Baltikumi suurim tänavatantsufestival JJ-Street Baltic Session. Mõlemale üritusele oodatakse tantsijaid, koreograafe ja hip-hopkultuuri huvilisi üle maailma.

i

LENEL KARU

blog comments powered by Disqus