Eesti saalihokikoondis sammus kindlalt MM-i finaalturniirile

Möödunud nädalal lõppes Sloveenias saalihoki MM-i teise grupi kvalifikatsiooniturniir, kus Eesti võttis kindla võidu ning pääsu detsembris Šveitsis peetavale finaalturniirile.

 

Eesti oli koos ühes grupis Slovakkia, Sloveenia, Serbia, Hollandi ja Itaaliaga. Eesti oli selles seltskonnas absoluutne favoriit ning numbrite järgi oleks meie lähim konkurent pidanud olema Itaalia, kuid seekord ei saanud saapamaa meeskond Eestile ligilähedalegi. Avamängus purustas Eesti Itaalia lausa 12:1 ning kokkuvõttes jäi Itaalia meeskond üldse teises grupis eelviimaseks. Lisaks Eestile kindlustas teisest kvalifikatsioonigrupist endale MM-i finaalturniirile edasipääsu veel Slovakkia.

Kuna esimene kohtumine läks Eestil üsna kergelt, siis edaspidi otsustas koondise peatreener Jari-Petri Anttila kasutada järgmistes mängudes rohkem varuviisikuid ja neid ka omavahel kombineerida, et leida parim kooslus edaspidisteks mängudeks. Üsna palju said mänguaega ka Jõgeva mehed Mario Paulus ja Alari Pagi. Paulus valiti turniiri viimases kohtumises Slovakkia vastu ka parimaks mängijaks, kohtumise jooksul viskas ta kaks väravat. Mario ise jäi parima mängija tiitlit kommenteerides üsna tagasihoidlikuks, öeldes, et ta oleks tahtnud igas mängus paremini mängida, kaasa arvatud viimases. “Kokkumäng oleks võinud ka paremini edeneda,” lisas ta.  

Sel aastal õhkõrn lootus medalile tulla

Alari Pagi rääkis, et turniir oli nende jaoks tõesti üsna lihtne, ainuke põnevam mäng oli vastasseis Slovakkiaga, mille Eesti võitis 6:4. “Slovakid hakkasid hästi vastu ning meie kahjuks rääkis ka fakt, et viimase kolmandiku said nad palju ülekaalus mängida,” kirjeldas Alari Pagi turniiri viimast kohtumist. Seda, miks teisel favoriidil Itaalial turniir sedavõrd ebaõnnestus, Pagi kommenteerida ei osanud. Küll lisas ta, et slovakid teenisid finaalturniirile pääsu auga välja. Ka Mario Paulus oli võistkonnakaaslasega ühel meelel ja kinnitas, et turniir oli tõesti lihtne ning nende vastased suhteliselt nõrgad.

Eesti koondise põhiviisikus mängivad ja võistkonna parimad, vennad Kristian ja Henrik Talme ütlesid, et tõenäoliselt jääb see finaalturniir nende jaoks koondisesärgis viimaseks. Et vendade Talmede näol on tegemist tippklassi mängijatega, kes pallivad Rootsi kõrgliigas, siis on see MM Eestil ka lähiaastail tõenäoliselt viimane võimalus oma senist parimat ehk seitsmendat kohta parandada.

Alari Pagi tunnistas, et edaspidi on ilma Kristiani ja Henrikuta  väga keeruline kõrgeid kohti püüda, kuid samas ei hellitanud ta ka sellelt MM-ilt medalilootusi. “Hea oleks muidugi veerandfinaali pääseda ja see ka ära võita ning ehk ka kolmanda koha mängus võit kätte saada, kuid minu arust on reaalsem korrata seni parimat tulemust või jõuda esimese kuue sekka,” jäi Eesti koondise ja Jõgeva Tähe ründaja Alari realistiks.

Mario Paulus möönis, et finaalturniirilt võiks parimal juhul ikkagi pronksine medal Eestile tulla, kuid ta ei osanud veel öelda, kui reaalne selline võimalus on. “Eks kõik oleneb detsembris koondislaste vormist,” tõdes ta.  

Seni parim koht seitsmes

Alari Pagi tunnistas, et on sarnaselt Talmedele ka ise mõelnud koondises mängimisest loobumisele. “Sain just enne kvalifikatsiooniturniiri jalale viga ning ei saanud korralikult treenida, seega ei olnud mul mängudel ka erilist enesekindlust. Ka ei ole ma veel kindel, kas finaalturniiril osalen, sest kõik sõltub tervisest ja füüsiliselt vormist,” selgitas Pagi, kes on juba mõned aastad korduma kippuva jalatraumaga kimpus olnud.

Saalihoki MM-i finaalturniir peetakse 1.-9. detsembrini Šveitsis. Finaalturniiril osaleb kuusteist võistkonda, kes loositakse neljastesse alagruppidesse. Neist pääsevad veerandfinaalidesse edasi alagruppide kaks paremat. Eesti koondise parimaks kohaks MM-il oli 2010. aastal võidetud seitsmes koht, mil pärast lohakat veerandfinaalmängu kaotati õnnetult karistusvisetega Tšehhile, kes lõpuks ka MM-il pronksi võitis. 

Saalihoki MM kvalifikatsiooni II grupi turniiritabel

Riik                               väravate vahe                 punkte

Eesti                             54-10                            10

Slovakkia                      33-17                             8

Serbia                           27-27                            6

Sloveenia                      24-34                            3

Itaalia                           16-28                            3

Holland                         14-52                            0 

Teise grupi staaridemeeskond:

Väravavaht: Peter Novakovic (Serbia)

Kaitsja: Oskar Salm (Eesti)

Kaitsja: Marek Bulko (Slovakkia)

Tsenter: Henrik Talme (Eesti)

Ründaja: Alexander Zoric (Serbia)

Ründaja: Thomas Ilmer (Itaalia) 

Resultatiivsemad mängijad

Mängija                                     Riik                   punkte

Alexander Zoric                          Serbia               14

Patrik Markus                            Eesti                 12

Henrik Talme                             Eesti                 12

Alexander Milovanovic                Serbia                11

Juraj Matejka                             Slovakkia           8

Rein Kivi                                    Eesti                 8 

MM finaalturniiril osalevad riigid

2010. aasta MM-i viis parimat

Soome, Rootsi, Tšehhi, Šveits, Läti 

Euroopa regioon

Eesti, Slovakkia, Venemaa, Poola, Norra, Saksamaa

Ameerika regioon

USA, Kanada 

Aasia regioon

Kvalifikatsiooniturniir peetakse 8.-11. veebruarini. 

Allikas: www.floorball.org

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus