Eesti saalihoki noortekoondisele lõppesid sõprusmängud Lätis kaotuse ja võiduga

Eesti ja Läti saalihoki noortekoondiste (U-19) sõprusmängud on muutunud iga-aastaseks traditsiooniks. Seekordsetele võistlustele Cecisesse sõitis Eesti võistkond, kuhu spordiklubist Jõgeva Tähe kuulusid ründemängijad Ilmar Niitov, Oleg Jelagin, Mario Paulus, Siim Hõim, Keio Kanna, Targo Treial ja Timo Olesk, kaitsemängijad Toomas Peterson, Tammi Kivi, Timmo Zimmermann, Denis Kazakov ja väravavahid Rainer Kalde ja Tõnis Vähi.

Esimese mängu võitsid lätlased

Esimeses mängus lõid Eesti koondise väravad kapten Ilmar Niitov ja Jäneda spordiklubi liige Andres Aamisepp. Lätlastel oli selles mängus aga rohkem edu ja nad võitsid 5:2.

?Küllap mõjutas mängu tulemust seegi, et mitmed sportlased mängisid Eesti noortekoondises esimest korda. Soovisin, et nad saaksid mängukogemuse tugeva vastase Läti koondisega, kes möödunud aasta maailmameistrivõistlustel sai kuuenda koha,? ütles peatreener Marko Saksing.

Pühapäeval peetud teises mängus saatis Eesti koondist kohe algusest edu. Kolmanda kolmandiku alguses juhtis Eesti koondis 6:1. Lõpptulemusena alistati vastased 7:4.

Teine mäng võideti 7:4

Marko Saksingu hinnangul tagas selles mängus Eesti võistkonnale edu peamiselt teine viisik. Vapra viisiku liikmetest lõi Timo Olesk 3 väravat, Mario Paulus tuli toime kahe värava ja kahe sööduga. Samuti mängisid viisikus Targo Treial, Tammi Kivi ning Marten Liiva Saku spordiklubist Fortuuna. Mario Paulus ja Marten Liiva olid ka Eesti koondise abikaptenid.

Eesti koondise võidule andis arvestatava panuse ka väravavaht Rainer Kalde, kes andis kaks söötu.

Sellel nädalavahetusel toimub aga saalihoki Eesti meistrivõistluste järjekordne etapp. Reedel kell 19.30 kohtub Tähe esinduskoondis spordikeskuses Virtus Tartu meeskonnaga Tartu ISIC.

?Tähe mängijad on aastavahetusel hästi puhanud ja igati võistlusvalmis,? kinnitas SK Tähe juhatuse esimees Marko Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus