Eesti rokiparemik koguneb Viljandisse

Eile ja täna toimub Viljandi lossimägedes rokifestival Rock Ramp, kus kahel laval esinevad kokku kuusteist Eesti rokiparemikku kuuluvat bändi. 

Üles astuvad No-Big-Silence, Kosmikud, Ultima Thule, Velikije Luki, Tanel Padar and the Sun, Compromise Blue, Horricane, Loits ja Winny Puhh. Kohalikest bändidest aga Nikns Suns ja selleaastase noortebändide võistluse võitja Emerald.

Rock Rambi korraldaja Juhan Nöpsi kinnitusel osteti piletid eelmüügist juba jõulu ajal.
Rokifestivali Rock Ramp peetakse Viljandis kolmandat korda ja olles iga aastaga kasvanud, pakub festival sellel aastal elamusi juba kahel päeval.

Eile avati telklaager esimesel Kirsimäel, samuti on Rock Rambi ajal linnas eraldi mootorrataste parkla.

Rock Rambile saab kaasa võtta ka koera või kassi, sest oma abistava käe on festivali ajaks andnud ka Lemmikute Hoiuabi ja festivali külastajatele kehtib pileti ettenäitamisel soodustus.

Rock Ramp 2009 teine lava tuleb Kaevumäele ja sinna lubab Juhan Nöps esinema panna eelkõige punk- ja karmima metal’i bändid. Üritus leiab aset kahel päeval ja kahel laval. See peaks tagama bändide sujuva vahetuse ja ajakavast kinnipidamise.

Festivali Rock Ramp taastaja Juhan Nöps on õppinud Tartu ülikoolis keemiat, nüüd õpib Viljandi kultuuriakadeemias kultuurikorraldust. Laulab death metal’it bändis Necro Strike ja stoner-rock’i bändis Obikas. Aastatel 2005–2008 vedas Nöps Viljandis festivali Anti Folk, hilisema nimega Mulgi Maru.

Rock Ramp 2009 on Nöpsi sõnul varasemate Rock Rampide ja Anti Folgi summa. Seni viimati 1996. aastal toimud festivali “sulatas“ Nöps “üles“ 2007. aastal. 

iii

JAANIKA KRESSA

blog comments powered by Disqus