Eesti rahvamaja päev toob Põltsamaale kino

Eesti Rahvamajade Ühingu korraldatud üritusest „Eesti Rahvamaja Päev – 133 aastat kogukonna liitjana!“ laupäeval saab osa võtta ainult Põltsamaa kultuurikeskus. Ja seda tehakse uhkelt, sest Põltsamaa kultuurikeskuses avatakse sel päeval kino.

ANDRA KIRNA

Jõgeva vallas on terviseameti soovitusel vallavalitsus palunud kuni oktoobri lõpuni ära jätta kõik siseruumides toimuvad üritused. Seetõttu jäävad toimumata ka Eesti rahvamaja päeva üritused Torma ja Sadala rahvamajas.
Torma rahvamaja direktori Liina Abrami sõnul oli kavandatud tegevust hommikust öösse välja.
„Hommikul oli kavas joogat tutvustada. Päeva jooksul kutsuda inimesi osa võtma orkestriproovist. Et näidata, kuidas käib tegelik töö. Oleksime pakkunud ka pillipuhumise võimalust, kasvõi lastele, sest orkester otsib endale uusi liikmeid. Natuke näputööd Terje Rondiku juhendamisel tahtsime ka teha. Tantsuõhtul pidi mängima Mister Ai,“ rääkis Abram. Ärajäänud ürituse uuesti korraldamist Tormas ei kavatseta.

Ürituste korraldamisel
ettevaatlik

„Tantsuõhtuid on ikka ja kõike muudki, kui terviseolukord normaliseerub,“ lubas rahvamaja direktor. „Meie järgmine aasta on Torma rahvamaja juubeliaasta. 110 aastat saab tegutsemise alustamisest, sellega seoses jätkub üritusi läbi järgmise aasta,“ lisas ta.
Ka Sadala rahvamaja kavatses osaleda koostööpäeva nime all. „Me ei jõudnudki õnneks oma üritust väga reklaamima hakata. Aga midagi tegemata ei jää. Pikalt ette ei planeeri, sammhaaval,“ rääkis Sadala rahvamaja direktor Pille Tutt.
„Peale meie peavad vabad kuupäevad sobima ka meie esinejatele. Praegu teame ette, et tahame 15. novembril koos kogukonnaga tähistada rahvamaja fassaadi renoveerimise lõppemist. Külateatrite päevad tahame ka olukorra paranedes ära pidada,“ ütles Tutt.
Mustvee vallaski olid vahepeal koroonaviiruse leviku tõttu siseüritused ära jäetud. Kuid eile otsustas vallavalitsus neid jälle lubada. Kahjuks olid Mustvee kultuurikeskus ja Raja ning Avinurme rahvamajad oma laupäevase ürituse juba tühistanud.
„Õnnetu olen,“ ütles Mustvee kultuurikeskuse juhataja Laidi Zalekešina. „Kahe päevaga ei saa ju midagi taasluua. Näituse, „Peipsimaa kultuuripärand läbi käsitöö“, mille pidime avama, muidugi teeme ja seda saab ka vaadata. Aga esinejatel on juba uued plaanid. Normaalne töö kultuurikeskuses peaks taastuma esmaspäevast,“ rääkis Zalekešina.

Põltsamaal linastub
„Tenet“

Märksa õnnelikumas olukorras on praegu Põltsamaa vald, kus Eesti rahvamaja päevast võtab osa Põltsamaa kultuurikeskus.
„Pajusi rahvamajja oli juba kavandatud selleks kuupäevaks eraüritus ja Puurmani rahvamaja peab oma sünnipäeva täna,“ rääkis Põltsamaa kultuurikeskuse direktor Janne Karu.
Põltsamaa kultuurikeskuses on terve laupäev midagi teha. Hommikul tuleb külla Pajusi lastehommik, päeval tutvustatakse huviringe ning tehakse kaks ringkäiku n-ö kulisside taha, avatud on Kultuurikohvik.
Päeva suursündmuseks on kino avamine Põltsamaa kultuurikeskuses märulifilmiga „Tenet“. „Meie kinosaaga on nüüd jõudnud tõesti niikaugele, et saame hakata filme näitama,“ ütles Janne Karu ilmse heameelega.
„Koroonaviiruse leviku tõttu oleme ettevaatlikud ja pileti kell 17 algavale esimesele seansile saab osta ainult eelmüügist. Välja müüme poole saali mahutavusest, see on 220 kohta,“ lisas ta.

blog comments powered by Disqus