Eesti parim sumoklubi on Jõgeva RAMM

Veebruari algul peeti Läänemaal Ristil 202 osalejaga sumomaadluse Eesti meistrivõistlused täiskasvanutele ning lastele (U8, U10, U12). Dohyolt läbi 295 startijat, peeti maha 411 matši. Laste arvestuses sai Jõgeva raskejõustikuklubi RAMM esimese koha 21 osalenud klubi hulgas.


„See on sumo kohta on väga tubli tulemus,” ütles Jõgeva raskejõustikuklubi RAMM treener Aimur Säärits.

„Eriti tublid olid meil kaks last. Nad said absoluutkaalus esimese koha: Marten Annuk sai kaks esikohta, samuti Kärol Tamson. Kärol sai ka vanemas grupis, kus kaalu üldse ei arvestatud, hõbemedali.

Täiskasvanute hulgas oli meil kaks võistlejat. Kätri-Avelin Säärits medalile ei jõudnud, kuid Mattias Säärits tuli oma 56 kilogrammiga, mis ta kaalus, kehakaalus kuni 70 kg, ehk endast kuni 14 kg raskematega võisteldes hõbemedalile. Ka Põltsamaa poistel läks päris hästi,“ nentis Aimur Säärits.

Jõgevamaal korraldatakse vahetult enne Eesti sumo meistrivõistlusi sumonädal. See algab Jõgeva ja Põltsamaa valdade meistrivõistlustega, siis toimuvad veel maakonnameistrivõistlused, kus seekord osalesid Põltsamaa, Tabivere ja Jõgeva. „Lapsed tundsid end juba matil kindlalt. Ka saime Eesti meistrivõistlustele valida parimad,“ rääkis treener sumonädala plussidest.

Jõgevamaalastest sai täiskasvanute võistlusel Kai Pähkel enda kaalus esikoha. „Eestis tal vastast praegu ei ole. Absoluutkaalus tuli talle vastu eelmise aasta maailmameister ja kolmekordne euroopa meister Sandra Plamus, kes on küll kergem, kuid Kai ei andnud talle mitte mingit võimalust,“ jagas Säärits võistluste muljeid.

Eesti meistrititiitli said Jõgeva RAMM maadlejatest veel Patrik Tamson, Tristen Mägi, Rasmus Palmiste, Aleksandr Grits ja Karmen-Liis Kiipus.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus