Eesti parim puitehitis on ridaelamu Tallinnas Räägu teel

?ürii liige, Eesti Metsatööstuse Liidu tegevdirektori asetäitja ja Puuinfo programmi juht Märt Riistop ütles, et määravaks sai hea sobitumine keskkonda ning järjekindel ja läbimõeldud puidu kasutamine. “Lõpuks on meil ilus näide suuremast puitkarkasshoonest, mis elanike kinnitamist mööda lisaks soojale ka heli peab,” kinnitas Riistop.

Teise koha vääriliseks peeti arhitektide Ott Kadariku, Villem Tomiste ja Mihkel Tüüri ridaelamut Tallinnas Lepiku teel (ehitaja ABC- Ehitus OÜ).

Martin Aunini projekteeritud eramut Mähel (konstruktor Urmas Rasina, ehitus OÜ Lahever) kaalus ?ürii ka liimpuidu eriauhinna kandidaadina, ent lõpuks otsustati talle siiski määrata kolmas koht.

?ürii (Veljo Kaasik, Toomas Aakre, Urmas Elmik, Tarmo Lige, Mart Kalm ja Märt Riistop) pidi mitu korda koos käima ja hulga kilomeetreid läbima, et 49 esitatud ehitise hulgast parimad välja valida. Vaidlused paisusid kohati päris teravaks, ent alati jõuti lõpuks ühisele arvamusele, hääletamist tuli kasutada vaid korra.

“Leidsime palju huvitavaid uusehitisi, ent nägime ka päris palju alles alustatut või kuulsime ehituskavadest. Seepärast julgesime võistlust korrata selgi aastal ega pettunud,” kõneles Riistop.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus