Eesti parim noorkündja on Margo Pajo

Seekordsed, 28. ja 29. septembril Olustveres korraldatud künnivõistlused olid varasematest osavõturohkemad just noorkündjate poolest. Torma Põhikooli lõpuklassi õpilane Margo Pajo oli sellistel suurvõistlustel juba neljandat korda ja taas edukalt. 15-aastane Margo pälvis teist aastat järjest Eesti noorte künnimeistri tiitli. Põltsamaa Ametikooli esindanud Kuno Pärlin, kes samuti Torma vallast pärit, tuli seitsmendaks ja Vallan Kind jagas Ingmar Mäekiviga 9.-10. kohta.

“Margol on nüüd õigus minna üle meistrite klassi, mida ta järgmisel aastal tõenäoliselt teebki, sest Eesti mitmekordse meistrina pole tal noorteklassis võimalik enam kõrgemale tõusta,? ütles Eesti Künniseltsi esimees Arvi Tammel.

Jõgevamaa esikündjate, viiekordse Eesti meistri Raido Kunila ja üheteistkordse meistri Mait Pajo seekordset teist kohta peab võistluskünni kauaaegne mäned?er Tammel samuti heaks tulemuseks. “Teiseks jäämise põhjus on lihtne: meistriklassis käib nii tavaatrade kui ka pöördatradega künnil enam-vähem võrdväärsete võistlus. Kui osaühingu Estonia masinamees Jüri Lai sai tööandja toetusel paar kuud võistluskünni harjutamisega tegeleda ja majanditööst eemal olla ning tänavusel Leedus toimunud MMil esineda, siis Mait Pajol polnudki praktiliselt aega harjutada. Eelmise aasta Eesti meistrina oli tal õigus osaleda ka MMil, kuid Mait loobus sellest ja võistlema läks teise koha mees Jüri Lai.?

Ka Raido Kunila tänavune ettevalmistus võistlusteks jäi tagasihoidlikuks, sest tema treeninguaja võttis talutöö: vili ja raps vajas koristamist ning kuivatamist.

Nendelgi võistlustel vedasid Mait Pajo, Raido Kunila ja Jüri Laia atru A. Tammel ASi poolt kasutada antud McCormicku traktorid, Margo Pajole on juba mitu aastat andnud treenimiseks ja võistlusteks oma traktori väikeettevõtja Hanno Kranich.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus