Eesti Pank annab välja neli meene- ja mälestusmünti

Eesti Panga juhatus kinnitas meene- ja mälestusmüntide väljaandmise kava ülejärgmiseks aastaks, millega annab Eesti Pank 2020. aastal välja kaks hõbedast ja kaks kaheeurost mälestusmünti.


Jaanuaris möödub 150 aastat väljapaistva poliitiku ja riigivanema Jüri Jaaksoni sünnist, kes pidas 15 aastat ka keskpanga presidendi ametit. Eesti Pank tähistab tema sünniaastapäeva hõbemündiga.

Aasta alguses laseb Eesti Pank ringlusesse ka kaheeurose mälestusmündi, millega tähistatakse Antarktika avastamise 200. aastapäeva. Saaremaal sündinud baltisakslasest meresõitja Fabian Gottlieb Benjamin von Bellingshausen oli üks esimesi inimesi, kes Antarktika mandrit nägi ning selle sündmuse ka dokumenteeris.

Veebruaris möödub 100 aastat Tartu rahu sõlmimisest. Sellega lõppes Vabadussõda ja määrati kindlaks Eesti idapiir. Eesti Pank annab rahulepingu sõlmimise aastapäeva puhul välja kaheeurose mälestusmündi.

Ettepanekuid meene- ja mälestusmüntide vermimiseks saab Eesti Pangale teha igaüks, saates need veebilehe kaudu, e-posti või kirja teel. Kuni 2019. aasta augusti lõpuni oodatakse ettepanekuid aastaks 2021. kavandatavate müntide kohta.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus