Eesti oodatuim motokokkutulek Jõgevatreff kulmineerub täna paraadiga

Täna keskpäeval rõõmustab Jõgeva inimesi järjekorras kahekümne esimese mootorratturite kokkutuleku Jõgevatreff motoparaad, kus osaleb rattureid Eestist ja ka kümmekonnast välisriigist.

Eesti suurim motokokkutulek Jõgevatreff on mootorratturite ringkonnas juba nii tuntud, et eraldi reklaamimist see sündmus ei vajagi. Eelmisel aastal, mil kokkutulek tähistas juubelit, väisas sündmust üle tuhande kaheksasaja ratturi. Samas on korraldajad kinnitanud, et nende eesmärk pole koguda osalejate arvu rekordeid, vaid pakkuda mootorratturitele üks mõnus nädalavahetus. Kui oma aega soovivad Kuremaal Jõgevatrefil veeta tuhanded ratturid, on korraldajad selle üle rõõmsad.

Trefi korraldaja, klubi Jõgeva MC president Eigo Ellisson väljendas oma heameelt selle üle, et neil on õnnestunud motosündmust vedada juba sedavõrd palju aastaid.

“Treffi korraldab umbes kolmesajaliikmeline meeskond ning koostöö sujub juba sedavõrd edukalt, et kõik täidavad  ülesandeid ilma suuremat juhendamist vajamata. Meie olime valmis külalisi Kuremaal vastu võtma juba teisipäeval,” kiitis Jõgeva MC president korraldusmeeskonda.

Talle sekundeeris ka Jõgevatrefi traditsiooni algataja Igor Ellisson, kes tänab eraldi Kuremaa külaelanikke, kelle soosinguta poleks võimalik motopidu iga aasta juuli viimasel nädalavahetusel niivõrd mastaapselt pidada. 

Sündis uus motoühendus

Jõgevatrefil osaleb seekord ka selle kandi värskeim motoühendus Route 36, mis sai alguse just sellel sündmusel. Tegutsema hakkas klubi selle nime all alates tänavu märtsist. Ühenduse üks asutajaliikmeid Karin Peterson rääkis, et Jõgevatreff on nende jaoks iga aasta kõrgsündmus. “Treff on meie jaoks A ja O. Ise olen siin käinud koos tänavusega neljal korral. Trefil saime igal aastal kokku samade inimestega ning mõtlesime sellele siis ka ühise nimetaja anda. Just nii see meie klubi kokku saigi,” rääkis Peterson Route 36 saamisloost. Üheskoos on läbi tehtud juba kaks pikemat retke Eestis, kus  osalejaid on olnud ligi kakskümmend. Ühenduse liikmete sõnutsi on  matkaplaanid tehtud juba ka järgmiseks aastaks.

Veel rääkis Karin Peterson, et Jõgevatreff ongi põhjus, miks ta mõned aastad tagasi endale mootorratturi load tegi ja  kaherattalise mootorsõiduki ostis.

“Mäletan seda, kui ise sai trefi ajal linnas tänava ääres seistud ja ärevalt mootorrattureid vaadatud ning neile lehvitatud,” rääkis Karin.

Paraadi ootavad mootorratturid ja linnaelanikud

Treffi iseloomustada on tõsistel motomeestel keeruline. “Seda peab ise kogema. See melu on midagi hoopis teistsugust. Kuremaal trefile tulles saab ennast välja lülitada. Puhkus ilma Jõgevatrefita pole mingi puhkus,” räägivad kokkutulekul osalejad. Kõigil jätkub Ellissonidele vaid kiidusõnu. “Ellissone ja kogu korraldusmeeskonda tuleb taevani kiita,” kinnitas ka Route 36 asutaja Karin Peterson.

Täna keskpäeval sõidavad mootorratturid Kuremaalt paraadina Jõgevale, kus pärast saab kesklinnas näha ka võrride võidusõitu. Paraadi peetakse motosündmuse  kulminatsiooniks, kust iga enesest lugu pidav rattur kindlasti osa võtab. Enim meeldib paraadil osaleda välismaalastel, kellest enamik pole mujal kogenud nii sooja vastuvõttu kui siin. Samas tunnistavad mootorratturid, et eks see paraadi korraldamine ja sellel osalemine on ikka natuke edevusega seotud. “Motokultuur ongi selline veidi edev asi ning eks igas mootorratturis ole pisut edevust, kuid kindlasti ei tehta selliseid kokkutulekuid ja paraade ainult edvistamise pärast. See on lihtsalt kokkutuleku üks loomulik osa,” tunnistasid Jõgeva Route 36 liikmed.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus