Eesti Meistrivõistlustel sumos osutusid edukaimateks Põltsamaa sportlased

Pühapäeval, 25. mail toimusid Jõgeva linnapäevade raames spordihoones Virtus Eesti Meistrivõistlused sumomaadluses, kus osales üle kolmekümne Eesti parema sumoka.

Algselt reklaamiti ajakirjanduses, et üritus toimub linnavalitsuse hoone ees ja vihma korral Virtuses, kuid toimumispäeval otsustati siiski, et võistlus peetakse ka kuiva ilma korral spordihoones. Võistluspäeva alustati Jõgeva ja Põltsamaa linnavõistlusega, mille esimest korda võitsid Jõgeva maadlejad. Treener Aimur Sääritsa sõnul oli sel aastal Jõgeva poistel lihtsalt rohkem õnne ning suudeti Põltsamaa sportlasi võita.

Naiste madalaimas kaalukategoorias –55kg saavutasid esimese ja teise koha Põltsamaa neiud Jaanika Rähn ja Sandra Tammiksaar. Kolmandaks jäi Liisa-Helen Tagam Sakura spordiklubist. Kuni 65 kg kaaluvate naiste kategoorias saavutasid Põltsamaa neiud kolmikvõidu. Esikohale platseerus Johanna Kikkas, tema järel Dagny Kungus ja Velja Andruse.

Ohtlikud küüned

Samas ei läinud võistlused ka päris ilma erimeelsusteta. Nimelt ähvardas peakohtunik nii mõnelgi korral tütarlaste matši pooleli jätta, kuna neil olid lubatust oluliselt pikemad sõrmeküüned, mis võivad vastast ohtlikult vigastada. Siiski ei pidanud neiud oma hoolikalt kasvatatud küüsi maha lõikama, vaid kohtunik lubas neil omal vastutusel võistlust jätkata.

Kuni 80 kilo kaaluvate naiste klassis sai esikoha Erge Nugis Zen spordiklubist, temale järgnes Epp Mäe Sakurast ning kolmandaks jäi selles klassis Põltsamaa tüdruk Age Roos. Rohkem kui 80 kg kaalunud naiste kategoorias võitis narvalanna Viktoria Kuznetsova, temale järgnesid Siiri Siimar Condorist ja Mille Sang Sakurast. Naiste absoluutkategooria võitis samuti Viktoria Kuznetsova, jättes selja taha Epp Mäe, Erge Nugise ja Johanna Kikkase.

Höövelson ka tänavune meister

Meeste kergeimas kaalukategoorias ehk kuni 65 kg kaaluvatest poistest võitis Jõgeva poiss Urmo Lall, seljatades kolm Põltsamaa maadlejat Aavo Olgo, Ardi Andruse ja Mart Kohvi. Kuni 85 kg kaalunud meeste grupis tuli esikohale  Siim Mäe Sakura spordiklubist, olles parem Põltsamaa noormehest Hergo Andrusest ja Jõgeva Rammus võistlevast Raido Kensist ja Sakuras olevast Tiit Tartlanist.

Kuni 115 kg kaaluvate meeste kategoorias oli sel aastal parim Põltsamaalt pärit Andrus Kohv, edestades oma venda Indrek Kohvi ja Mati Raudseppa. Raskeimas kaalukategoorias ehk rohkem kui 115 kg kaaluvate meeste klassis võidutses spordiklubi Sakura. Esikoha pälvis Meelis Höövelson klubikaaslaste Riho Mäe ja Ranno Rannikmaasi ees. Meeste absoluutkategoorias oli samuti parim Meelis Höövelson Riho Mäe ning vendade Andruse ja Indrek Kohvi ees.