Eesti Looduse erinumber tutvustab Peipsimaad

Kolmapäeval esitleti Tartus ajakirja Eesti Loodus Peipsimaale pühendatud kaheksakümneleheküljelist väljaannet, milles tutvustatakse selle piirkonna loodusolusid, ajalugu, rahvapärimusi, elulaadi, ettevõtlust ja teisigi eluvaldkondi.

Taavi Pae artiklist “Mitmekesine Peipsimaa” võib lugeda, et üldjuhul nimetatakse Peipsimaaks Peipsi järve põhja- ja läänekalda maastikku. Pae annab oma artiklis lühiülevaate Peipsi ümbruse maastikest ja neid kujundavatest teguritest. Ajakirjanik Toomas Jüriado avaldab sissejuhatavas kirjutises “Igaühe oma Peipsimaa” arvamust, et kuigi on trükitud mitmeid kaarte, pole keegi ametlikult Peipsimaa piiri määratlenud.

“August Gailit kurtis Peipsimaa sünguse ja võõruse üle. Juhan Liiv tahtnuks lapsepõlvekodunt  järve näha, aga jääb selgusetuks, mida ta Peipsi vaatega peale hakanuks.” Nii alustab oma lugu “Mets Liivi ja Peipsi vahel” ajakirjanik Nils Niitra.

MTÜ Peipsi Kalanduspiirkonna Arendajate Kogu juhatuse esimehe Urmas Pirgiga on juttu ajanud ajakirjanik Rainer Kerge. Ajakirja põhiosa lõpetab Tiit Kändleri essee “Peipsi järv annab tooni oma inimestega”.

Ajakirja Eesti Loodus Peipsimaa erinumbri väljaandmise algatas MTÜ Peipsimaa Turism eestvedaja Kaja Allilender, kelle kinnitusel  jõuab ajakiri müügile ka Mustveesse.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus