Eesti lastekodude lapsed nautisid Põltsamaal sporti ja muusikat

Laupäeval kohtusid Põltsamaal 342 lastekodulast ja kasvatajat üle Eesti, et veeta koos üks sportlik ja meeldejääv päev.

Ürituse algatajaks ja korraldajaks oli Tallinnas asuv Ülemiste keskus. “Kui ettevõttel läheb hästi, on hea komme toetada neid, kes nii heal järjel ei ole. Lastekodud vajavad toetust,” rääkis Ülemiste keskuse tegevdirektor Guido Pärnits.

Võistkonnad 23 lastekodust võtsid mõõtu kümnel alal. “Kõik võistlused olid naljaga pooleks,” rääkis Ülemiste keskuse turundusjuht Mai Vahtrik ning nimetas, et võisteldi näiteks suusatamises ja õhupallirongis. Parimaks osutusid Taheva Lastekodu sportlased, kes said auhinnaks Aura Veekeskuse ja Vanemuise teatri külastuse 20 lapsele. Teise ja kolmanda koha pälvisid Tallinna Lastekodu Maarjamäe Keskus ning Kiikla Lastekodu. Preemiata ei jäänud aga ükski laps, väikese auhinnaga tunnustati kõiki osalejaid.

Lisaks kümnele spordialale said huvilised Avituse Loovustoa inimeste juhendamisel osaleda meisterdamisnurgas, hüpata batuutidel või proovida kätt hiiglaste korvpallis.

Noortele spordihuvilistele jagasid näpunäiteid Aleksander Tammert ja Tiidrek Nurme, aktiivse päeva lõpetasid telesaatest Superstaar tuntuks saanud lauljad Eliis Pärna, Taavi Immato, Timothy Jarman, Norman Salumäe ja Jana Kask ning noorteansambel Bedwetters.

Kogu üritus oli lastekodudele tasuta, kinni maksti ka nende sõit Põltsamaale.   

Imetore päev

Jõgevamaad esindas spordipäeval Siimusti Lastekodu Metsatareke. Kasvataja Anneli Sülla sõnul jäid lapsed päevaga väga rahule. “Nad olid lausa vaimustuses,” rääkis ta ja lisas, et kõige enam elevust tekitasid koos ansambliliikmetega tehtud fotod.

Guido Pärnitsa hinnangul õnnestus spordipäev täielikult. “Meie jäime väga rahule, loodan, et lapsed ka,” lausus Pärnits, kellele tema sõnul lastekodude suur huvi ürituse vastu meeldiv üllatus oli. “Me ei uskunud, et nii palju lapsi kohale tuleb,” tunnistas ta.

Ülemiste keskus on koostööd lastekodudega teinud juba mõnda aega. Alustati annetuste kogumisega, järgmine projekt oli jõululaat Topeltkink, kus lastekodud müüsid oma kasvandike valmistatud asju. Eelmise aasta detsembris toimus jõululaat juba kolmandat korda. Pärnitsa hinnangul on laadad olnud edukad, omapärased kingitused lähevad tema sõnul hästi kaubaks.

Seda, kas spordipäev ka järgmisel aastal toimub, Pärnits veel öelda ei osanud. “Mõelnud me sellele oleme, enne aga kuulame ära, milline tagasiside tuleb kasvatajatelt,” rääkis ta.

LIIS ROHTMETS

blog comments powered by Disqus