Eesti koondislased Aganitš ja Lani UEFA treeningturniiril

Jõgeva noored jalgpallurid Daniel Aganitš ja Karl Lani, kes mõlemad kuuluvad Eesti U17 koondisse, osalesid Leedus Klaipedas toimunud UEFA treeningturniiril. Lisaks Eestile tegid turniiril kaasa Island, Bulgaaria ja Leedu.

Juba kolmandat aastat järjest Eesti järelkasvu koondistesse kuuluv Aganitš rääkis, et turniiri alustati valusa kaotusega 1:2 Islandi vastu.

„Mäng oli tegelikult meie oma, kuid viimasel kümnel minutil andsime initsiatiivi käest ja vastased realiseerisid selle võiduks,“ rääkis Aganitš.

„Bulgaaria vastu juhtisime kuni 78. minutini 1:0, kuid lasime vastastel viigistada. Mäng lõppeski 1:1, kuid vastavalt UEFA treeningturniiride reeglile, selgitati võitja mängujärgsete penaltitega, kus jäime alla 2:4. Viimane mäng oli Leeduga, kuid mina sellest mängust kahjuks osa võtta ei saanud. Põhjuseks kaks kollast kaarti eelmistest mängudest,“ selgitas Aganitš. Mõlemad kaardid teenis ta tehniliste vigade eest, kusjuures esimeses mängus Islandiga võttis Aganitš vea hinnaga maha vastaste kiire kontrarünnaku.

Kahest viimasest mängust jäi aga kõrvale Karl Lani, kes vigastas Islandiga mängides esimesel poolajal oma hüppeliigest.

„Nüüdseks on jalg paranenud ja laseb juba mängida,” rääkis Lani eelmisel nädalal, kui tegi kaasa juba Nooruse meeskonna treeningutel.

Leedu mäng Klaipedas kujunes Aganitši sõnul aga tervikuna ebaõnnestunuks, sest kohtumine kaotati 1:4. „Enne mängu tehtud analüüsis võttis meeskond vastu kindla mänguplaani, kuid kahjuks ei peetud sellest kinni ja väga tugev Leedu meeskond võitis 4:1. Meie meeskonna peatreener Lars Hopp oli tulemusest ilmselgelt pettunud ja ütles, et poisid ei mänginud selles mängus turniiri tasemel.“

Ka poolkaitses mängiv Daniel Aganitš oli seda meelt, et Leedu vastu mängides puudus koondisel tase. „Põhjused on ka teada, sest mõned pallurid jäid selliseks tasemeks lihtsalt nõrgaks.“

Jõgeva põhikooli viimases klassis õppiv Daniel Aganitš on Eesti noortekoondistes mänginud nüüd juba kolm aastat järjest: U15, U16 ja nüüd siis U17 rivistuses. U15 koondise eest on ta löönud ka kaks väravat ning noormees on veendunud, et küll need väravad hakkavad ka tulema.

Aganitš usub, et ta saab koondise kutse ka Balti turniirile, kus lisaks Balti koondistele osaleb ka Soome. See turniir leiab samuti aset Klaipedas.

„Peame sel turniiril kustutama kaks varasemat valusat kaotust, mis oleme Leedult ja Lätilt saanud. Peame ennast ikka tõestama Kalevipoegadena.“ Koduses liigas loodab ta sel hooajal jõuda ka Noorus-96 eest väljakule II liigas.

„Kui mänguaega antakse ja kui võimalusi on, siis miks mitte. Pigem keskendun praegu siiski U19 Eliitliigale ja IV liigale Vaimastvere SK Illi meeskonnas.“

U19 Eliitliiga viimases 3:1 võidumängus Narva Transi vastu õnnestus Aganitšil lüüa ka värav. 

Lisaks kinnitas Aganitš, et esialgu ta Jõgevalt lahkuda ei kavatse. „Jõgeva on mu kodulinn ja plaanin jätkata õpinguid gümnaasiumis. Küllap tuleb siis ka õige aeg jalgpalliga edasi liikumiseks.“

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus