Eesti koondis võttis mõõtu maailma tippudelt

Rainer Kalde kaitses Läti turniiril Eesti koondise väravat mängudes Tšehhi ja Läti vastu. FOTO: ERAKOGU


Saalihoki Eesti meeste koondis osales septembri algul rahvusvahelisel tippturniiril Lätis. Vastasteks olid maailma teine Tšehhi, neljas Šveits ja viies Läti.
Eesti koondise ridades tegi kaasa kaheksa Jõgeva SK Tähe mängijat. Koondisse kuulusid Rainer Kalde, Rasmus Randoja, Lauri-Robert Indus, Mathias Einamann, Margus Rosin, Karl-Eerik Kukk, Rome-Andro Moora, Oliver Heljand ja Artur Okružko.
Eesti meeskond pidi vastu võtma kolm kindlat kaotust. Tšehhile kaotati 4:20 (1:6, 3:6, 0:8), Šveitsile 1:17 (0:6, 1:6, 0:5) ja Lätile 2:7 (1:2, 1:4, 0:1).
Rainer Kalde tegi turniiril kaasa kahes mängus. „Tšehhi vastu mängisin pool mänguaega, Läti vastu aga terve kohtumise,“ selgitas Kalde.
Eesti meeskonna kolme kaotuse kohta tõdes kogenud väravavaht, et selline kahjuks me tase on. „Kuigi meil oli koondises ka mõned uued mängijad, siis tulemus oli igati loogiline. Tšehhist ja Šveitsist jääme ikka väga kaugele. Nende proffide vastu mängides pole lootustki. Lätiga oli mängu küll, kuigi võib-olla mängupilt oli isegi kehvem kui tulemus 2:7,“ rääkis väravavaht Kalde. Samas võitis Läti turniiril 2:1 Šveitsi.
Juba kuu aja pärast alustab Jõgeva SK Tähe mängudega Läti-Eesti ühisliigas. Kalde sõnul on see kindlasti hea väljakutse. „Muidu olin juba vaikselt loobumisele mõelnud, kuid see turniir annab motivatsiooni jätkata ja aitab kindlasti emotsiooni tõsta. Sunnib pingutama, ikkagi neli Läti tippklubi vastas. Samas ega meil lihtne olema ei saa.“
Rainer Kalde loodab, et algav hooaeg annab jõudu, millega Eesti koondisel aidata veebruaris MM-pääset lunastada. „Siis võiks järgmise aasta lõpus Rootsis toimuval MM-finaalturniiril karjäärile ilusa punkti panna.“

VOOREMAA

 

blog comments powered by Disqus