Eesti Kirjanike Liit kuulutab homme välja romaanivõistluse võitjad

Neljandat korda toimuvale Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusele laekus 81 käsikirja. Žürii, koosseisus Tiit Aleksejev, Andrei Hvostov, Taavi Kangur, Jan Kaus, Eva Koff, Kairi Kruus, Kerttu Rakke ja Reeli Reinaus hindasid käsikirju nende autoreid teadmata.
Žürii otsustab käsikirjade põhjal võistluse auhinnaliste kohtade arvu, jaotuse ning auhinnafondi jagunemise. Romaanivõistluse toetajad Liviko, Ellex Raidla ja Rahva Raamat teevad Kirjanike Liidule sihtannetuse, millest auhinnafond on 12 000 eurot.
Lisaks valib žürii välja ühe käsikirja, mis tõlgitakse inglise keelde – tõlkekulud kannab Ellex Raidla, et aidata kaasa eesti kirjanduse jõudmisele rahvusvahelise auditooriumini. Emakeele Sihtasutus ja Eesti Keele Instituut annavad välja ühise keeleauhinna. Eripreemiad annavad välja ka Margus Karu SA ja Postimees Kirjastus.
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus on 1926. aastal algatatud kirjastuse Loodus romaanivõistluse idee jätkaja. Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlus algatati Eesti erakapitali toel 2014. aastal ja see toimub iga kahe aasta tagant.
Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistluse võitjad: Armin Kõomägi „Lui Vutoon“ (2015. aastal), Vahur Afanasjev „Serafima ja Bogdani“ (2017) ja Paavo Matsin „Kongo tango“ (2019).
Romaanivõistlusele oodati eestikeelseid ja varem avaldamata pikema proosa käsikirju mahuga vähemalt 200 000 tähemärki.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus