Eesti Harrastusteatrite Liit tegi kokkuvõtteid ja uusi plaane

Laupäeval, 27. veebruaril peeti Tallinnas Toomklubi ruumides Eesti  Harrastusteatrite Liidu (EHL) üldkogu.

Päevakorras oli 2009. a tegevusaruanne,  majandusaasta aruanne, 2009. majandusaasta ja tegevuse kinnitamine ning 2010. a tegevuskava. Aruande esitasid liidu tegevjuht Kristiina Oomer ja raamatupidaja Triinu Heinvars. 

Pikema sõnavõtuga esines Heidi Aedma Eesti Teatri Agentuurist. Põhiline probleem, millel ta peatus, oli harrastusteatrite repertuaarivalik ning kontaktid autorite ja tõlkijatega.

Kuna paljude truppide mängukavas on palju kaasaegset eesti algupärandit, on just Eesti Teatri Agentuur see organisatsioon, mis peab läbirääkimisi autoritega, samuti tõlkijate, välismaiste autorite ja neid esindavate agentuuridega, et leppida kokku autoritasudes. Sõnavõtust selgus ka, et agentuuri andmebaasis on viide rohkem kui 9000 tekstile ning et baas täieneb pidevalt.   

2010. aasta arengukava tähtsaim ettevõtmine on EHL koostöö Viljandi Kultuuriakadeemiaga, kus hakatakse koolitama lavastajaid ja näitlejaid harrastusteatritele.  Jätkub liidu 20. aastapäevale pühendatud aastaraamatu koostamine, mis jõuab käesoleval aastal loodetavasti ka kaante vahele.  Sügisel toimub järjekordne Balti riikide ühisfestival Balti Ramp ja sedakorda arvatavasti Palamusel. Kõige rohkem vaidlusi põhjustas aga harrastusteatrite riigifestivalil osalemise reglement. Leiti, et praegune kord, kui osalemine otsustatakse maakondlikel ülevaatustel, on oma aja ära elanud. Kõik leidsid, et edasipääsemiseks  peavad nii suuremate linnade repertuaariteatrid kui ka väikesed külateatrid läbima ühise videovooru.

Harrastusteatrite liitu võeti vastu viis uut liiget: MTÜ Look Palamuselt, Aks Keilast, Kesk-Eesti Teater, Topelt-kiiks Vana-Vigalast ja Wanne Moenne Vaivarast.

Jõgevamaad esindasid üldkogul Heini Reiman Jõgeva Linna Teatrist ning Rein Annuk ja Tiina Tegelmann Tabivere Harrastusteatrist.  

REIN ANNUK

blog comments powered by Disqus