Eesti Energia juht rõõmustab Jõgevamaa ärikliente

Kolmapäeval kohtusid Jõgeva- ja Tartumaa majandusklubi liikmed Tartus Raadimõisa hotelli konverentsisaalis AS Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutteriga. Tippjuht pidas ettekande teemal „Eesti Energia arengust ja päikeseenergia lahendusest”.


Kohtumise avanud Riigikogu liige, Jõgeva- ja Tartumaa majandusklubi eestvedaja Aivar Kokk märkis, et Eesti Energia juhti Hando Sutterit oodati külaliseks juba ammu, kuid tema hõivatuse tõttu oli raske sobivat aega leida.

Sutter toonitas, et lähipäevil saab Eesti Energia 80-aastaseks, sest 8. mail 1939 allkirjastas Eesti Vabariigi president Konstantin Päts dekreedi aktsiaseltsi Eesti Elektrikeskus asutamiseks.

Oma juttu slaididega illustreerinud Sutter märkis, et energiasektorit mõjutab kolm trendi. „Taastuvenergia osakaal energiatootmises kasvab. Prognoosi järgi põhineb 2030. aastaks 50 protsenti maailma elektritootmisest taastuvatel võimalustel. Üha suurematest hulgast klientidest saavad elektritootjad nii kodus kui ka ettevõtetes. Uued digitaalsed lahendused kujundavad iga aspekti ja toetavad eriti kiire ja kvaliteetse kliendikogemuse võimalust.”

Hando Sutter rääkis põhjalikult päikeseenergia kasutamise lahendustest. Ilmestamiseks näitas ta kaarti, millelt selgus, et 2018. aastal paigaldati Eestis 19 päikeseenergia seadet. Ta tõi näiteid päikeseenergia kasutusele võtmisest mitmeski tuntud ärihoones. „Läänemere piirkonnas taastuvast ja alternatiivsetest allikatest toodetu moodustab meie toodangust 40 protsenti.”

Sutter selgitas ka elektriautode kasutamise otstarbekusest ning vedelkütuse tootmisest vanadest rehvidest.

Pikaajaliste traditsioonidega Jõgeva- ja Tartumaa majandusklubisse on oodatud kõik mõtteerksa ja positiivse uudishimuga inimesed. Kohtumiste korraldamise paigaks jääb klubi liikmete soovil Raadimõisa hotell, kuhu hea saabuda neil, kes tulevad mööda Piibe või Peterburi maanteed.

Järgmine üritus toimub 7. juulil ja siis on külaliseks Ettevõtluse Arendamise sihtasutuse juht Aldo Ivask.

„Edaspidi on plaanis ka kohtumised äsja ametisse astunud valitsuse ministritega. Hea uudis on see, et leppisime Hando Sutteriga kokku, et Eesti Energia sünnipäevakuul ehk maikuu lõpuni  on Tartu- ja Jõgevamaa äriklientidele päikesepaneelide seadmete allahindlus kümme protsenti,” ütles Kokk.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus