Eesti edukaim saalihokiklubi vaevleb rahapuuduses

Viisteist tegutsetud hooaega, üheksa Eesti meistritiitlit, üksteist Eesti karikavõitu, viis osalemist Euroopa karikavõistlustel — need on vaid mõningad Jõgeva saalihokiklubi Tähe saavutused. Siiski on klubi juhtkond pidanud eelmisel ja ka algaval hooajal tegema palju mööndusi, et SK Tähe üldse mängida saaks.

Tõsiselt raskeks läks klubil eelmisel hooajal. Mänge oli palju ja raha vähe. Koos Eesti meistrivõistluste kohtumiste ja Läti liigas mängimisega tuli hooaja peale kokku üle viiekümne mängu. “Läti liigast tahtsime loobuda juba eelmisel hooajal. Kogu aeg on rahamured ja nii pole lihtsalt enam võimalik edasi minna. Kui ikka raha arvel pole ja on ainult lubadused, siis pole mõtet mängida. Otsus oli raske, sest Läti liiga on mitu korda huvitavam ja ka tugevam kui kodused meistrivõistlused. Tegemist ikkagi maailmas viienda liigaga,” nentis SK Tähe esindusmeeskonna treener Marko Saksing.

Rahaliste raskuste tõttu tuli loobuda ka välismängijate värbamisest. Samas on klubi treeneril siiralt hea meel selle üle, et noored on saalihoki mängimisest  huvitatud ning järelkasvu on klubil jõudsalt peale tulemas. Esindusmeeskonnaga on uuesti liitunud ka mehed, kes proovisid vahepeal õnne mujal. “Tagasi on viis mängijat: EMÜ SK-st tulid Targo Treial, Timmo Zimmermann ja Keio Kanna. TTÜ SK-st tuli tagasi Erkko Nurmoja ja SEB võistkonnast Merlis Kärson,” rääkis Saksing.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus