Eesliini toetuseks ja tagala kindlustamiseks

Eriolukorras, mis on kestnud juba kolm nädalat, saame turvaliselt end tunda tänu eesliinil võitlejatele. Eelkõige meditsiinipersonalile ja korrakaitsjatele. Nendel pole taganemisruumi ehk võimalust riigikogu kombel lihtsalt laiali joosta ja tegutseda online. Nemad peavad olema eesliinil ja töötama, nagu ka lahingutandril vägesid juhatav vabariigi valitsuse kriisikomisjon.
Kui palju saab igaüks meist teha, et liinil olijatel oleks kergem? Tänase lehe avaloost selgub, et saame päris palju. Eelkõige peame ise olema ettevaatlikud ja kaasinimestest hoolivad. Üks täiendab teist. Nagu rõhutab iga perearst, saame sellest sajandi kriisist lihtsamalt ja kiiremini võitu üheskoos. Siis, kui korraldusi järgime ja neid täidame.
Tegelikult oleme nagu sõjas. Eriti kui vaadata kõike seda, mis toimub majanduse ja tavapärase elukorraldusega. Sest viimati käitus maailm oma otsustes samamoodi Teise maailmasõja päevil. Nüüdki tuuakse paljude asjade puhul võrdluseks, et viimati juhtus nii sõja ajal. Hiljuti märkis üks Saaremaa arst, et me oleme nagu sõjas, ainult et keegi ei tulista.
Selle tabava võrdluse foonil tasub veelkord koputada meie kõigi südametunnistusele, et püsige kodus ning hoidke ennast ja teisi. Seda ei ole tegelikult väga palju tahetud, kuid kokkuvõttes annab see tulemuse, mida soovime.
See on tagala kindlustamine, tänu millele eesliinil olijad saavad rohkem hingetõmbeaega. Toetame neid ja kindlustame iseennast.

blog comments powered by Disqus