Eerik Purje päramine eluluguderaamat

(Algus 10. septembri Vooremaas)

Autor tutvustab Eerik Purje praegust perämist teost “Mesipuu poole”, mille esitlemine toimus Torontos tänavu 28. veebruaril. 

Eerik Purje on käsitlenud oma viimases raamatus teise ilmasõja lõpus võõrsile sattunud inimeste lugusid. Need praegu 76- kuni 95aastased mehed ja naised on pärit Eesti erinevaist osist ning ka nende põgenemisteed ja edasised saatused kulgesid erinevalt. Suur osa neist koondus hiljem Kanada Toronto piirkonda, kust siis hakati erinevatel aegadel kodumaad külastama. 

Võõrsile sattunud inimesed säilitasid sidemed kodumaaga

Mõni neist püüdis Eestis olla pikemalt, mõni jälle soetas siin kinnisvara, et sidemed püsiksid edaspidi ja järglasilgi. Autor on võtnud sisse ka paar kodumaad enam mitte näinud, nüüdseks juba ammu jäädavalt lahkunud meest, keda ta on nimetanud teele langenuiks.

Kokku on Eerik Purje oma kolmes viimases raamatus valgustanud eesti inimeste lugusid 49 peatükis, kusjuures mõnes neist on jutustatud mitmest isikust. Nii on lugeja tuttavaks saanud rohkem kui poolesaja Eestist laia maailma sattunud eestlase elulooga.

Kodavere kihelkonnast võrsunud ja võõrsil ennast muu tegevuse kõrval kirjameheks arendanud Eerik Purje on sellega lõpetanud ühe raamatutsükli ning alustanud uut ja teiselaadset kirjandustegevust. Soovime talle selleks veel kord tervist, jõudu ja reipust ning kõike head.

(Lõpp)

OTT KURS

blog comments powered by Disqus