Eeri Vahtrale suusasprindi hõbemedal

Noorsuusatajatest osalesid neil võistlustel kuni 16- ja kuni 18-aastased. Laupäeval sõidetud vabatehnika sprindis oli M16 vanuseklassis üles antud üle 70 võistleja. Eelringi aegade põhjal pääses lõppvõistlusele 16 paremat. Jõgevamaa poisse nende hulgas kahjuks polnud: Eno Vahtral (Palamuse G) jäi lõppvõistlusele pääsust puudu üks, Allar Sool (Puurmani KK) kaks ja Ago Vahtral (Palamuse G) kümme sekundit. Võitjaks tuli selle vanuseklassi sprindis Ambla poiss Margus Künnapas.

Noormeeste M18 vanuseklassi vabatehnika sprindis läks meil aga paremini: Audentese Spordikooli Otepää filiaalis õppiv Luua noormees Eeri Vahtra pääses neljanda ajaga lõppvõistlusele. Hästi sõitis ta ka veerand- ja poolfinaalis, jõudis nelja finalisti hulka ning tuli Nõmme Suusaklubi esindaja Andres Kollo järel hõbemedalile.

Meesjuunioride tihedas konkurentsis saavutas Pala noormees Raido Rüütli tubli 21. koha.

Pühapäeval peeti M16 ja M18 vanuseklassis 10 km vabatehnikasõidud. Kummaski klassis oli registreeritud ligemale 80 võistlejat. Noorematest Jõgevamaa poistest tuli Allar Soo parimana 23.-ks, Eno Vahtra oli 26. ja tema kaksikvend Ago 32. Tulemused pole tegelikult laita, sest arvestades konkurentsi tihedust ja tulemuste kõikuvust selles vanuseklassis, võib ühel võistlusel kolmekümne esimese hulka tulnu järgmisel võistlusel olla juba medalisaaja.

Vanemas vanuseklassis startinud Eeri Vahtra läks veidi alt suusavalikuga (eelmise päeva sulailm oli vahepeal asendunud miinuskraadidega) ja jäi kaheksandaks. Meesjuunioride hulgas 15 km vabatehnikadistantsil startinud Raido Rüütli lõpetas 23. tulemusega.

Võistlused näitasid, et n-ö üksiküritajatel on suurte suusaklubidega, kus asjaga väga professionaalselt tegeldakse, üsna raske konkureerida. Eriti tulevad “suurte” eelised ilmsiks muutlikes ilmastikuoludes.

Suurtes klubides on tugev ka lastevanemate toetus: vanemad sõidavad raja ääres kaasa ning toovad lapsed kohale täpselt oma stardi ajaks ja viivad nad pärast võistlemist kohe jälle sooja.

“Kui meie Luua lastega võistlema läheme, peame minema noorema vanuseklassi stardi ajaks kohale ja tulema ei pääse enne, kui ka vanemad on lõpetanud,” kommenteeris Luua noorte treener Elle Vahtra. “Aga suusatamine on tänu Veerpalu ja teiste Eesti suusatajate headele tulemustele praegu väga popp.”

Eeri Vahtra sõidab veebruari algul Eesti koondise koosseisus Põhjamaade noorte meistrivõistlustele, mis peetakse Soomemaal Vöyris. Kõik teised Jõgevamaa kõvemad noorsuusatajad teevad aga eeloleval nädalavahetusel kaasa ETV-Hansapanga suusasarja teisel etapil Pannjärvel.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus