Eeri Vahtra Alutaguse maratonil teine

Pannjärvel toimunud X Alutaguse suusamaraton sõideti vabastiilis 7,5 km ringil. Põhidistantsi ehk 22,5 km läbijatest saavutas esikoha Timo Simonlatser Lääne-Virumaalt, kelle võiduaeg oli 56.09,2. Teiseks tulnud Eeri Vahtra kaotas talle 2,6 sekundit ja kolmandaks tulnud harjumaalane Madis Vaikmaa 7,3 sekundit. Naistest oli parim üldjärjestuses 10. koha saanud läänevirulane Kaili Sirge.

Kokku sai EMT Estoloppeti kandidaatmaratoniks oleval Alutaguse juubelimaratonil
aja kirja 134 suusatajat, neist 96 läbisid pika distantsi, ülejäänud lühema, 15 km distantsi.

Eeri Vahtrale on tänavune hooaeg olnud üldse edukas. Veebruari lõpus Itaalias Malles?is peetud juunioride ja U23 vanuseklassi maailmameistrivõistlused murdmaasuusatamises, kus Eestit esindas 14 suusatajat, oli Vahtra kindlalt Eesti koondise parim meesjuunior. Vabatehnikasprindis pääses ta eestlastest ainsana kvalifikatsioonist edasi, sõites välja 26. aja. Oma veerandfinaalis sai Vahtra kolmanda koha, kuid aegade võrdlus talle aeglase sõidu tõttu edasipääsuvõimalust ei andnud. Kokkuvõttes sai noor luualane siiski vägagi tubli 15. koha. Maailmameistriks tuli sel alal rootslane Calle Halfvarsson.

Ka meesjuunioride 10 kilomeetri klassikadistantsil oli Eeri Vahtra eestlastest parim, saavutades 26. koha. Vahtrale 2,6 sekundit alla jäänud Risto Mägi sai 27., Karel Tammjärv 41. ja Timo Juursalu 56. koha. Esikoht läks sel distantsil norralasele Hans Christer Holundile

Meesjuunioride kolmanda alana kavas olnud 20 km ühisstardiga vabatehnikadistantsil oli eestlastest parim 28. koha saanud Risto Mägi, Eeri Vahtra oli 47.