EELK Jõgeva kogudusel on jagunud ehitajaid ja ehitatu hoidjaid

Ühel väikesel kogudusel väikeses Jõgeva linnas ? EELK Jõgeva kogudusel, kes 18. detsembril tähistab oma 15. aastapäeva ?, on põhjust olla tänulik. Tänulik selle eest, et teostus mõte, mille juured on aastas 1934, kui maaomanik Johan Riives kinkis maavalduse Jõgevale kiriku ehitamiseks. Mõte, mis aastakümneteks varju jäi, kuid taas tärkas 1988. aasta novembris, kui  Jõgeva kultuurimajas kuulati õpetaja Eenok Haameri hingedepäeva mõtisklust. Sellest ajast peale toimusid jumalateenistused Jõgeval kõikidel kirikupühadel. Soov ja vajadus moodustada linnas kogudus sai teoks. 19. detsembril 1991. aastal toimus asutamiskoosolek, aasta jooksul tehti kõik juriidilised toimingud ja 18. detsembril 1992 peeti juba avajumalateenistus. Sellest on möödunud 15 aastat.

Võrreldes naaberkogudustega, keda ajalooürikutes mainitakse juba 13.-14. sajandil, on see aeg vaid hetk. Ometi meie jaoks, kes me elame siin ja praegu ning oleme selle kogudusega seotud, on see pikk periood meie elust. Need on olnud pingelised, töörohked ja rasked ülesehitusaastad nii vaimulikus kui majanduslikus mõttes, aga ka aastad täis rõõmu ja kordaminekuid.

Viis aastat toimusid jumalateenistused kultuurimajas, selle aja jooksul suutis kogudus ehitada endale kodu Aia tänavale. Kõik need aastad on Issand igal pühapäeval ja pühadel olnud oma Sõnaga koguduse keskel. Kogudus koosneb hetkel 327 hingest, neist liikmeannetajaid 107. Aastate jooksul on ristitud 182 inimest, leeriõpetust jagatud 159-le, laulatatud 9 paari ja maetud 193 lahkunut. On jagatud armulauda, õnnistatud hooneid, kodusid ja lippe, antud hingeabi surijatele.

Jumalateenistused on ka regulaarselt toimunud sotsiaalkeskuses Elukaar ja käesolevast aastast alates Jõgeva haiglas. On läbi viidud piiblitunde, töötab usundiloo ring. Õpetajat on kutsutud koolidesse ning lasteaedadest on kirikus käidud. Lastel on olnud alati võimalus osa võtta pühapäevakooli tööst. Koos käivad laulukoorid. Regulaarset majanduslikku tuge on saadud sõpradelt Soomest, Jõgeva vallalt ja eraannetajatelt.

Aga üle kõige on armastus, see on täiuslik side. On olnud imelisi inimesi jagamas oma andeid, oskusi ja aega. On olnud ehitajaid ja ehitatu hoidjaid, on kustuma kippuva leegi põlema õhutajaid ja liig suure leegi ohjes hoidjaid. Alati on jagunud rõõmsaid lauljaid ja väikseid pillimängijaid. Kogudusel on olnud selle lühikese ajaga kolm õpetajat – Markus Haamer, Rene Alberi ja Valdo Reimann. Igaüks neist nii omanäoline, aga eriliselt pühendunud. Eks see ongi armastus.

Nii nagu Issand teile on andeks andnud, nõnda tehke teiegi. Jah, paraku on olnud ka raskeid aegu, teravaid sõnu, mittemõistmist ja möödarääkimisi. Paulus ütleb: taluge üksteist ja andke üksteisele andeks. Andku siis Issand meile oskust andeks anda ja seda vastu võtta!

16. detsembril kell 15 algavale aastapäeva jumalateenistusele ootab kogudus kõiki oma liikmeid, ka neid, kes vahepeal kõrvale jäänud. Ootab kõiki sõpru ja linlasi, kellele see maja on oluline. Ootab ka annetusi Rootsist kingitud oreli ehituskulude katmiseks. Tulge siis rõõmustama ja tänama koos meiega!

Koguduse juhatus

blog comments powered by Disqus