Eelarve täitumine tagasihoidlik

Kui peale masuaegset kärpimist laekus maksutulu eelarvetesse suhteliselt hästi, siis ilmselt on nüüdseks kätte jõudnud aeg, kus majanduslanguse järelmõjud alles ilmnema hakkavad.

Teisipäevasel Põltsamaa linnavolikogu istungil andis Põltsamaa linnavalitsuse pearaamatupidaja Sille Epro ülevaate linna eelarvesse laekuvatest maksutuludest.

Tulusid on Põltsamaa linna eelarvesse laekunud seitsme kuuga 56,2 protsendi ulatuses, mis tähendab, et 80,5 miljonist kroonist on praeguseks laekunud 45,2 miljonit. Maksutulusid on laekunud kokku 56,9 protsenti. Eelarvesse oli maksutulusid planeeritud 28,9 miljoni krooni ulatuses, millest praeguseks on maksutulusid laekunud 16,5 miljoni krooni ulatuses. Füüsilise isiku tulumaksu on laekunud 56,3 protsenti plaanitust, mida oli eelarvesse planeeritud 28,3 miljonit krooni ning seda maksutulu on praeguseks laekunud 15,9 miljoni krooni ulatuses. Nii on füüsilise isiku tulumaksu laekunud plaanitust vähem 586,2 tuhande krooni ulatuses. Hästi on laekunud maamaks, mida on tänaseks laekunud eelarvesse 81,8 protsendi ulatuses plaanitust. Maamaksu kavandati koguda 595 tuhat krooni, millest laekunud on 486,6 tuhat krooni. Hästi on laekunud ka reklaamimaksu ning teede ja tänavate sulgemise maksu. Lõviosa moodustab planeeritud eelarve tuludest ikkagi füüsilise isiku tulumaks ja nii on Põltsamaa linna eelarvesse laekunud planeeritud kogutulust 1,75 miljonit krooni vähem. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus