Eduloo tagavad nii õnn kui ka inimesed

Tänaste ja eilsete uudiste taustal, kus Lõuna-Eesti on juba kaotanud aasta tippsündmuse Rally Estonia, on kosutav lugeda, et Viruvere vineeritehasele on hoolimata kõiksugustest võimalustest täisaur sisse saadud.


Elu on äärmiselt habras – üks lendu lastud mõte või kellegi kas tahtlikult või tahtmatult üles keeratud kahtepidi mõistetav informatsioon võib teha ootamatult palju kurja. Seetõttu on pisuke ime, et vineeritootmine siin, Jõgeva vallas, sujuvalt tööle sai. Seda võib pidada auga hea kommunikatsiooni õpikunäiteks.
Teadaolevalt toimus ka paar avalikku arutelu, milleks tehase juht oli põhjalikult valmistunud. Ta oli kutsunud osalema igaks juhuks paljude ehitust ja tootmist puudutavate valdkondade spetsialiste. Seda selleks, kui kogukonnal midagi kripeldama ei jääks. Randel Veerits, kes oli tehase käivitaja, oskas aimata, et kogukonda on vaja teavitada pigem rohkem kui vähem. Elu on näidanud, et arusaamatused ühiskonnas tekivad peaasjalikult valeinfost, millest tekkivat müra on hiljem väga raske summutada.
2,1-miljonilise eelarvega Rally Estonia jääb ära inimestevahelise arusaamatuse tulemusena. Paljud lõunaeestlased ja rallisõbrad üle maailma on kurvad. Uks, mis vaevaliselt avati, põrutati pauguga kinni. Viruvere projekt, mis pole grammigi odavam, pigem kallim, jääb pikaks ajaks ja annab tööd paljudele meie kandi inimestele. Seda protsessi ei saa kuidagi tagasi keerata.
Asjade õnnestumiseks läheb peale hea meeskonna vaja ka lihtsalt õnne. Kombinatsioon neist kahest viib sihile.

blog comments powered by Disqus