Edukuse tagab meeskond

Tänases, aasta eelviimases lehenumbris tõdeb peaminister Jüri Ratas, et üle kõige hindab ta meeskonnamängu. Seda on talle õpetanud korvpall ja poliitikuelu. Peaministri sõnul tuleb inimestes näha head ja seda ka poliitikute vahelises suhtlemises.


„Eesti ühiskond ei jõuaks kuigi kaugele, kui me kedagi välistaksime. Keti kõige nõrgem lüli peab olema tugev. Aga eks see heatahtlikkus algab ikka kodust, perekonnast,” lausub peaminister Ratas ajakirjanikule oma kuldsed sõnad.

Meeskonnamäng saab alguse oskusest teisi osapooli kuulata. Ja kui vaja, astuda poolte lähenemisel esimene samm. Kui kumbki pool seda sammu ei tee, ei saa ka vastastikust usaldust  sündida. Tegelikult on need lihtsad ja selged tõed, mis normaalse lastetoa puhul peaksid olema suisa iseenesest mõistetavad. Ometi oleme ka lõppenud aastal näinud sageli just vastupidist.

Ent kui sageli püütakse kõrvalt toimivat meeskonnatööd ka lammutada. Kõike seda võib võrrelda ühe pallimängu võistkonna treeneri rolliga, kes saab edule loota vaid siis, kui ta suudab komplekteerida oma meeskonna ning seda juhina vedada. Seda pole kindlasti lihtne tööle saada, kuid kui see toimima hakkab, siis on sellel vägev jõud.

On siis tegemist riigi, omavalitsuse, kooli või eraettevõtte juhtimisega. Põhilised tõed ja kriteeriumid kehtivad ühtviisi ikka igal pool. Edukuse pikemas perspektiivis tagab meeskonnatöö. Ning selle loob omakorda hea juhtimine ja tugevad mängijad. Peaministri öeldule tasub seepärast igaühel tõsiselt mõelda ka uue aasta perspektiivis.

blog comments powered by Disqus