Edukas spordiaasta

Käesolev õppeaasta oli Jõgeva Gümnaasiumi algklasside õpilastele üldiselt väga edukas, seda eriti sportlikus mõttes.

Meil õnnestus lausa kahel alal saada vabariiklikesse finaalidesse. 5. veebruaril peeti Põltsamaal Jõgevamaa MV rahvastepallis 1.-3. klassi õpilastele. Jõgeva Gümnaasiumi III klasside õpilased osalesid neil võistlustel edukalt. Tüdrukud saavutasid meistritiitli ja poisid tulid kolmandaks. Tänu sellele õnnestus neidudel pääseda ka 12. märtsil Viljandis peetud vabariiklikele võistlustele. Raske võistluspäeva järel saime hinnatava III koha.

Teine võistlussari, kust me osa võtsime, oli “Tähelepanu, start” teatevõistlus II – V klassi õpilastele. Jõgevamaa võistlustel saavutasime I etapil II ja II etapil I koha. See tagas meile pääsu 18. parema kooli hulka poolfinaali ja sealt pääsesime kaheksa parema hulka finaali. Sellest, kuidas meil seal läks, kirjutab V klassi õpilane Sandra Võsaste.

“17. aprillil sõitsime oma kooli võistkonnaga Raplasse teatevõistlustele. Käisime oma võistkonnaga pildistamas ja siis algasidki võistlused, mida oli kokku neli. Mõnel alal olid võistkondade ajavahed väga väikesed ja tänu sellele said need, kes parasjagu ei võistelnud, oma hääle kaasaelamisel päris kähedaks karjuda. Sel ajal, kui lõplikku edetabelit koostati, korraldati õnneloos, milles osalesid kõik võistlejad. Nii mõnelegi meie seast langes osaks õnn. Võistlemast ei pääsenud ka õpetajad. Nad pidid sõitma ratastel kelguga, kandma hiigelsuuri ketse jms. Võistlus oli päris naljakas! Kõik võistlustest osa võtnud õpetajad said auhinnaks kaalu.

Kui lõplikud tulemused olid selgunud, saime teada, et meie kooli võistkond saavutas väga hea viienda koha. Teatevõistlustel oli väga lõbus ja huvitav, eriti kui mõelda seda, kui raske oli treeningul. Koju jõudsime õhtul. Bussis sai naerda nii, et kõht valutas. Vaatamata väsitavale ja pikale päevale, jäime rahule nii võistluste kui ka saavutatud kohaga. Muidugi meeldisid kõigile ka auhinnad.”

Jõgeva Gümnaasiumi õpilased olid treeningutel ja võistlustel väga usinad, eriti jäi silma nende ühtehoidmine – nii südantsoojendav oli näha, kuidas suuremad väiksemaid julgustasid ja tunnustasid.

iii

TIIU ÕUNAP, Jõgeva Gümnaasiumi õpetaja

blog comments powered by Disqus