Edukas noormaletaja Ants Marten Prii

 Vaimastvere spordiklubi Illi värve kaitsev ja Jõgeva Ühisgümnaasiumis õppiv Prii kuulub kindlalt Eestis omaealiste tippu. Sellest annavad tunnistust noore maletaja tulemused viimasel poolaastal.

Maikuus toimunud Eesti meistrivõistlustel jagas Prii 4.-8. kohta. Isa Ants Prii kinnitusel jäi parem koht vähese mängupraktika taha.

?Sealt alates on poiss aga pidevalt mänginud turniiridel ja see on aidanud mängukindlust nähtavalt tõsta,? rääkis isa.

Pärast seda, kui Ants Marten Prii oli võitnud kevadel esmakordselt koduse noorteturniiri Jõgeva ?ahh, on ta edukalt maletanud kõikidel üleriigilistel turniiridel. Juunis võitis Jõgeva noormaletaja esikoha Saaremaa noorte lahtistel meistrivõistlustel. Juuli algul oli ta kolmas Viljandis Ilmar Raua memoriaalil ja kuu lõpul jagas esikohta Paikusel toimunud Paul Kerese mälestusturniiril noortele.

Augusti algul saavutas Prii teise koha Tallinnas toimunud mõttemängude festivalil, jäädes alla vaid Eesti esinumbrile Valentin Dragunile. Kuid seejärel korraldatud Pärnumaa lahtistel meistrivõistlustel pälvis noor jõgevlane turniirivõidu 6 punktiga seitsmest, edestades ka Draguni.

Läinud nädalavahetusel korraldatud Haapsalu Valge Daami noorteturniiril võitis Prii jälle teise koha. Teisel kohal püsib ta praegu ka Eesti nädalalõputurniiride noortesarja U10 üldarvestuses.

?Võistluskalender on tihe ja selline on see aasta lõpuni. Aga mängupraktika seisukohalt on see hädavajalik,? selgitas maletaja isa Ants Prii. Turniiride vahele mahtus ka osalemine Narva-Jõesuus toimunud Eesti tugevamate noormaletajate treeninglaagris. Koolitust jagasid seal noortele nimekad tippmaletajad.

1996-2000 sündinud Eesti noormaletajate üldedetabelis on Ants Marten Prii 1617 reitingupunktiga 6. kohal. Kuid võrreldes esimese poolaastaga on tema reitingupunktide juurdekasv olnud kõige suurem, koguni +56.

?Kahju, et Aarne Hermlin sel sügisel Jõgeval enam treeneritööd ei jätka. Nüüd loodame Tartu maletreeneri Aksel Rei abile. Ants Marten on just sellises vanuses, kus tuleb tublisti teooriatarkusi omandada,? rääkis perspektiivika noormaletaja isa.

Imre Erimaa

blog comments powered by Disqus