Edukas esinemine rahvusvahelisel konkursil

Lätimaal on rahvusvahelisi flöödikonkursse korraldatud nüüdseks juba kaheksa aastat järjest. Flöödiõpetaja Maria Krjukova õhutusel võtsid tänavusest konkursist Riias esimest korda osa ka Põltsamaa muusikakooli õpilased Kaisa Penijäinen ja Heili Rosin. Eestist oli peale kahe Põltsamaa tüdruku osalejaid vaid Tallinna muusikakeskkoolist. Et senistel konkurssidel on omavahel võistelnudki peamiselt muusikakeskkoolid, on nõudmised osalejatele suured ning konkursi tase kõrge. Seepärast oli otsus osaleda omamoodi väljakutse nii tütarlastele kui ka nende õpetajale.

Mõlemad tüdrukud on edukalt esinenud ka üle-eestilistel muusikakoolide konkurssidel. Kaisa, kes alles jaanuarikuus kümneaastaseks sai, võistles kõige nooremas, Heili vanimas astmes. Sellised olid vanusegrupid ka Riias korraldatud konkursil. Repertuaar oli kahel konkursil aga  sootuks erinev, mis eeldas muidugi suurt lisatööd.

Konkurss peeti Riias mitmes voorus ning kestis kolm päeva. Kaisal läks esinemine hästi. Lõppvooru ta seekord siiski ei jõudnud. See-eest pääses lõppvooru Heili ja sai seal III koha ning laureaaditiitli. Ühtlasi oli see kõrgeim tunnustus, mis Eestimaa osalejatele seekord osaks sai. Peale erialaõpetaja Maria Krjukova käis tüdrukutega Riias kaasas ka klaverisaatja Jelena Hamonjan, kes alates tänavusest aastast on samuti Põltsamaa muusikakooli õpetaja. Mõlemad õpetajad käivad Põltsamaale tööle Tallinnast.

Tüdrukute ja õpetajate sõnul oli konkursil osalemine kasulik kogemus. Tagasi tuldi positiivses meeleolus ning ilmselt minnakse Põltsamaalt Lätimaale rahvusvahelisele konkursile end proovile panema edaspidigi.  

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus