Eduka hooaja tagamaadest

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpalli esindusmeeskond lõpetas möödunud hooaja Eesti meistrivõistluste II liigas kõrgemal kui kunagi varem – neljanda kohaga. Selle taga on nii Jõgeva treeneri Igor Orlovi kui Põltsamaa jalgpallurite juhendaja Silvar Luha töö, sest mängijaid on mõlemast piirkonnast. Aga samuti on selles oma osa ka kaks aastat tagasi valminud Vaimastvere Arena kunstmuruväljakul, mis võimaldab seda spordiala harrastada aastaringselt.


Jalgpall on maailma suurim spordiala ja on tõusnud taas selleks ka Eestis. Arvestades vutimängu kandepinda, ei ole Jõgeva-sugusel väikesel keskusel ilmselt kunagi võimalik mängida meistriliigas ja veel vähem medalitele. See ei ole võimalik ka teistel suurtel sportmängudel. Küll on aga pideva ja sihipärase tööga võimalik rühkida kõrgele tipule sammhaaval lähemale.

Jõgeva jalgpalli puhul on räägitud ka perspektiivist tõusta vähemalt riigi esiliiga tasemele. Klubi eestvedajate arvates oleks Nooruse esindusmeeskond selleks varsti isegi suuteline, sest tugevate noormängijate pealekasv annab selleks usku ja lootust. Nii on Jõgeva noormees Daniel Aganitš mänginud end Eesti U17 koondise põhikoosseisu.

Jõgeva suudaks ilmselt esiliigas mängimiseks ületada ka alaliidu poolt kehtestatud nõuded, mis puudutavad esindusstaadioni infrastruktuuri ja tööd noortega. Kuid kõige keerulisemaks probleemiks saab ilmselt raha, sest esiliigas osalemine nõuab Jõgeva mõistes juba väga suurt eelarvet. Sellist, millega ilmselt hätta jäädakse, kui mõni välisinvestor toetama ei asu.

Seni tuleb aga spordiala siinmail süsteemselt edasi arendada, sest kunagi ei tea, millal suur väljakutse teoks võib saada.

blog comments powered by Disqus