Edgar Valteri raamatutegelaste maskinäitus jõuab Jõgevale

Jõgeva linnaraamatukogus on alates 15. veebruarist avatud väga omapärane näitus. Tegemist on kirjanik Edgar Valteri raamatutegelaste maskidega, mille autoriteks on lapsed kogu vabariigist.

Möödunud aastal korraldas Eesti Lastekirjanduse Keskus armastatud lastekirjaniku Edgar Valteri 80. sünniaastapäeva puhul kirjaniku raamatutegelaste maskide meisterdamise konkursi. Osa võtsid 3.-6. klasside õpilased üle vabariigi. Konkursile laekus ligi kakssada tööd,  69 paremast koostatud näituse põhjal võib öelda, et laste fantaasia ja kujutlusvõime on väga elav.

“Põltsamaal oli näitus üleval kuu aega, edasi läheb see Jõgeva linnaraamatukokku,” ütles Jõgevamaa Keskraamatukogu lasteosakonna juhataja Nelli Orgmaa.

 Näo on saanud Naksitrallid ja Kunksmoorid, Pokud ja Pintselsabad, Krõllid ja paljud teised raamatutegelased.

Jõgeva linnaraamatukogu direktori Sirje Naritsa sõnul on  laste lugemissaal näituse jaoks küll väike, kuid soov maske  Jõgeval näidata oli suur ja seepärast mahutati need siiski ära.

Teinud Eestimaale ringi peale, lõpetab näitus teekonna Võrumaal, kus maskid Pokumaale üle antakse.

Jõgevamaa maskimeistrite loomingust on näitusel esindatud kaks. Need on Laiuse põhikooli 6. klassi tüdruku Piia Prigitta Pärtini  “Kakuke” ja 5. klassi õpilase Stella Ingrit Liinamäe  “Kassike”. Jõgeva linnaraamatukogus on näitus üleval   27. veebruarini.

ÜLLE LÄTTE

blog comments powered by Disqus