Edelaraudtee avas Eestis ainulaadse infotabloode lahenduse


Edelaraudtee avas Eestis ainulaadse GPS-süsteemil põhineva infotabloode lahenduse, mis edastab iga raudteejaama ja peatuspunkti kohta kohapõhist teavet nii veebis kui infoekraanidel. Lisaks võimaldab lahendus kuvada operatiivinfot.

Uus lahendus on osa arendatavast infoprojektist, mille eesmärk on pakkuda reisijatele võimalikult mitmekülgseid reisiinfo hankimise võimalusi. Seni on projekti raames valminud rongide reaalajas jälgimise ning hilinemisteadete edastamise lahendus. Nüüdsest saavad reisijad vaadata konkreetse jaama infotablood igast internetiühendusega arvutist ning mobiiltelefonist. Olukorras, kus Eesti on mobiilse internetiga kaetud, toob uus lahendus nutitelefonide omanikele infotabloo ükskõik millise jaama kohta piltlikult öeldes taskusse.

Infotabloodel on näha peatselt jaama saabuvate ning väljuvate reiside number ja marsruut, saabumise ja väljumise aeg, rongi kaugus jaamast ja ka see, kas sõit kulgeb plaanikohaselt.

Veebis on info kõigi peatuste kohta kättesaadav kujul edel.ee/peatuse nimi, näiteks edel.ee/tartu või edel.ee/parnu. Infoekraanid on praegu paigaldatud  Türi, Rapla ja Viljandi ning Tallinna Balti jaama. Edaspidi on plaanis infoekraane üles panna ka teistesse jaamadesse. Edelaraudteel on kavas varustada kõik teenindatavad rongijaamad ja peatuspunktid QR-koodidega, mis viitavad antud peatuspunkti infotabloole internetis.

Edelaraudtee AS on ainus diiselrongide operaator Eestis. Aastas kasutab Edelaraudtee teenuseid ligikaudu 1,8 miljonit reisijat.

i

ANNEMARI OHERD, Edelaraudtee müügijuht

blog comments powered by Disqus