Eckard Klugi tunnustatakse Eestimaa Uhkuse tänugalal

Tänavusel Eestimaa Uhkuse tänugalal tunnustatakse ka tuntud heategevuse edendajat Eckard Klugi, kes elab Torma vallas Ookatku külas.

Eckard Klug on kahekümne aasta vältel toonud Rootsist rikkalikus valikus kvaliteetseid tarbeesemeid ja rõivaid hooldekodudele, koolidele, lasteaedadele ning teistelegi asutustele. Kõige rohkem teatakse teda heategevuse korraldajana Torma vallas Sadala kandis. Samuti on ta aga toonud tarvilikke esemeid Jõgeva haiglale, Võrumaa, Ida-Virumaa ja Põlvamaa sotsiaalasutustele.

Pidevatel sõitudel Eestisse tutvus Eckard Luule Väinaga, kellega koos Sadala lähedale Ookatku külla ühine maakodu rajati.  Eckard Klug astus mittetulundusühingu Sadala Külade Selts liikmeks ning osaleb ühenduse ettevõtmistes. Tema toetamisel peetakse Sadala rahvamajas igal aastal jõulupidu Torma valla seeniorieas elanikele.

Eckard Klugi esitasid Eestimaa Uhkuse tänugalale tunnustamiseks Torma põhikooli direktor Toomas Aavasalu ja SA Jõgeva Haigla juhtaja Peep Põdder.

Kokku tunnustatakse Eestimaa Uhkusel kümmet inimest, kelle valis välja žürii eesotsas dirigent Eri Klasiga.

Esmaspäeval  käis TV3 võttegrupp Eckard Klugi filmimas ja intervjueerimas. Televisioonis näidatakse saatelõiku kavakohaselt järgmisel nädalal. Pidulik Tänugala toimub 22. detsembri

“Eckard Klugi kutsutakse Rootsi jõuluvanaks. Nii nimetab ta end ka ise. Kui jõuluvana külastab meid vaid üsna lühikesel perioodil, siis missiooniinimese Eckardi sooja südant ja abivalmidust ning sisemist vajadust olla toeks nõrgematele on tunda pidevalt,” ütles Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, kes samuti esmaspäeval Klugi õnnitlemas käis.

“Tänan kõiki, kes mu tegevust märganud on,” ütles Eckard Klug ja rääkis ka võimalusest uus sotsiaalasutus rajada. “Mul on kogutud mitmesugust inventari, millest peaks jätkuma hooldekodu sisustamiseks, kui mõnes paigas sellised kavatsused ja võimalused on,” ütles ta.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus