Eckard Klug toimetas koduvalda silmaringi arendavad kingitused

Kolmapäeval jõudsid heategevuse edendaja Eckard Klugi ja tema pereliikmete kaasabil Carl Robert Jakobsoni nimelisse Torma Põhikooli ingliskeelsed raamatud ja mängud, Torma lasteaeda “Linnutaja” mänguasjad ja Jõgeva haiglasse hooldusvahendid. Humanitaarabi tõi firma DHL esindus Rootsi linnast Borasist.

Eckard Klugi sõnul tundsid firma DHL esindajad huvi, mida ja missugusesse piirkonda võiks Eestisse humanitaarabina saata. “Ütlesime, et kõige rohkem oleks vaja asju, mis aitavad noortel silmaringi avardada, kasulikult ja huvitavalt vaba aega veeta. Kingitused soovitasime teha Torma valda ja Jõgeva haiglale,” ütles Klug.

“Tänu Eckardi, tema kaasa Luule ning perepoja Imre Väina organiseerimisele sai meie kool rohkesti ingliskeelset ilukirjandust ja populaarteaduslikke raamatuid ning mõtlemist ja osavust arendavaid mänge. Mängud viime pikapäevarühma tuppa, kuid neid saavad kasutada kõik õpilased,” rääkis Torma põhikooli direktor Toomas Aavasalu. “Eckard Klugi ja tema pereliikmete vahendusel on meie kool saanud vajalikke esemeid rohkem kui kümne aasta vältel,” lisas koolijuht.

Torma lasteaia mudilased vaatasid koos õpetajatega välismaiseid kingitusi pärast lõunauinakut. “Nägusaid ja põnevaid mänguasju oli saadetud nii poistele kui tüdrukutele. Osa asju andsime neile  kohe kätte, osad kingime aga laste sünnipäevadeks, mida üheskoos tähistame,” ütles lasteaia õppealajuhataja Silvi Teppan.

Ka Jõgeva haiglasse on Eckard Klug sageli humanitaarabi toonud. Haigla sai seekord mitmekülgses valikus hooldus- ja hügieenivahendeid.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus